yengeç burcu, yengeç burcu özellileri, yengeç burcu kadını, yengeç burcu erkeği, yengeç burcu kişisel özellikler, yengeç burcu kişisel özellikler, yengeç burcu aşk hayatı, yengeç burcuna uyumlu burçlar

YENGEÇ

YENGEÇ

YENGEÇ BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

Grup: Su, negatif, dişi

Yönetici Gezegen: Ay

Renk: Gümüş, gri, eflatun

Uğurlu Taş: İnci

Şanslı Sayı: 2

Şanslı Gün: Pazartesi

Karşıt Burç: Oğlak

Şehirler: İstanbul, Amsterdam, Milano, Manchester, Stockholm

Metal: Gümüş

Çiçekler: Nilüfer, beyaz gül, zambak

Ağaçlar: Defne, köknar

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Yaşamlarındaki her konuda aşırı bir şekilde hassas, alıngan ve kuruntulu olan Yengeç'leri tanımlayan sözcük 'Hissederim' dir. Sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Her işte olağanüstü olan ayrıntıcılıkları, işlerinde mükemmeliyetçiliği getirir. Ayni sorumlulukları karşılarındakilerden de beklerler. Yengeç'ler duygusallıkları ve duyarlılıkları ile tanınırlar. Çevresindeki her insandan da ayni hassasiyeti bekledikleri için, kolay geçinilir tipler değildir. İyi günlerinde neşeli, iyi kalpli, yardımsever, düşünceli ve anlayışlıdırlar. Fakat herhangi belirgin bir neden olmadan somurtkan ve alıngan olabilirler. Yakınlarını ve arkadaşlarını çok sevmelerine karşın, bunu pek belli etmezler. Kendilerini herhangi bir şekilde inciten kişileri zor bağışlarlar ve yapılan hareketi asla unutmazlar. Yengeç'ler müziğe ve dinsel konulara karşı ilgilidirler. Sabırlı olan Yengeç'ler tartışmalardan kesinlikle hoşlanmazlar. Duygularını sessiz bir şekilde saklarlar.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Gerçek Yengeç Burcu insanı fiziksel olarak; soluk, beyaz tenli, orta ve kısa boylu, yuvarlak yüzlüdür. Gözleri genelde gri veya mavi gözlüdür. Saçları mat ve kahverengi olur.Yengeç kadınları tartışmasız çok güzeldirler. Ay gezegenini simgeleyen güzel yüzleri vardır. Vücut yapıları gençliklerinde güzeldirler. Yaşları ilerledikçe, dikkat etmezlerse kilolu tombul bir vücutları olur .

YENGEÇ BURCU KADINI

Yaşamın sakin bir limanı olan Yengeçler, karmaşık duygulara kapıldığı zaman onları tanımak güçleşir.Sevgi dolu şefkatli, bir o kadar ihtiraslı yapıları ile onu tanımanız her zaman mümkün olmayabilir. Kırılmaktan çok korkarlar. Partnerlerine kalplerinin kapılarını açmakta zorlanırlar.Geçmişten kolayca kopmadıkları için anıların yaşantılarında yeri çok fazladır ve kimsenin geçmişleri için, kötü bir söz söylemelerine izin vermezler.Bu anaç kadın, kendisine kol kanat geren güçlü bir erkek arar.Fakat ona hükmeden erkeklerden hoşlanmaz.Onun değişen duygusalllıklarına ayak uyduracak bir partnere ihtiyaç duyarlar. Macera yaşanacak bir kadın değildir.Aldatılmaya hiç gelemez. Eğer evcil bir yapıya sahipseniz bir Yengeç ömür boyu sizi mutlu edecektir. Rahatça sizi kucaklamasına izin verin.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ

Sakin ve dengeli yapıları onları bulundukları ortamın en sevilen kişisi haline getirir. Duygularını çok derin yaşadıkları için, gizemli bir tablo içinde yaşarlar. Sevilen ve aranılan insanlardır. Bulundukları ortamın şartlarına çok çabuk uyum sağladıkları için, asla şikayet etmezler ve edenlerden de hoşlanmazlar.Aile kavramı çok fazladır. İyi bir baba ve iyi bir eştir. Çocuklarına düşkün oldukları için, koruma içgüdüleri her zaman ataktadır. Alıngan oldukları için de kırıldıkları zaman kapılarını çok çabuk çevrelerine kapatırlar. Çeversine hep yaralı olmak istedikleri için de çoğu kez yanlış bir şekilde kullanılırlar.

YENGEÇ BURCU AŞK HAYATI
Sevgi dolu ve sahiplenicisin. Aşık olduğun zaman hiç kimseyi gözün görmez, kırılmaktan ve gücenmekten korkarsın. Sevdiğin kişi seninle konuşurken sözlerine çok dikkat etmek zorundadır. Aşk senin için yaşamın en önemli duygusudur.. Beğendiğin biri karşına çıktığı zaman hemen harekete geçmez, karşı tarafın seninle ilgilenmesini istersin. Uzun zaman bıkmadan sevdiğin kişinin duygularını açıklamasını beklersin. Platonik aşkların kahramanı olmak bilmem sana ne kazandırır. Sen uzun vadeli aşkların kişisi olduğun için karşına çıkan kişinin kısa flört duyguları seni kırar ve yaralar. Gizli gözyaşlarını belki onlar görmeyecektir ama geceler boyu ağladığın yastıkların sayısını yıllarca unutmayacaksın. Anılarında neler yoktur ki? Kurutulmuş çiçekler, ilk sinema biletleriniz, ilk telefon mesajları, birlikte gittiğiniz yerlerin küçük anıları, onunla ilk buluştuğunuz gün kullandığın parfüm daha neler neler..

YENGEÇ BURCU İŞ HAYATI
Ön sezileri güçlüdür. Güvendiği ve saygı duyduğu kişilere karşı cömert ve paylaşımcıdır. Bulunduğu iş yeri çevresine güvenme konusunda zamana ihtiyacı vardır. Çevresindeki kişilerle ilgili tüm detayları bilmek ister. Özellikle; onların aile yapısı ve yaşadıkları şartları sıkı bir şekilde değerlendirir. Yeni şartlara kolay uyum sağlayamayacaktır. Kendisine ait olan her şeye sahip çıkması nedeniyle, iş yerinde herkesin dostu ve arkadaşı olur. Bazen, bu özelliği sorun olabilir ve sevdikleri herkesi savunmaya kalkarlar ve tartışmalara neden olurlar. Kendi sevgi çemberine aldıkları kişilere, kimsenin müdahale etmesini istemezler.

YENGEÇ BURCU EĞLENCE HAYATI
YENGEÇ KIZLARI Şen şakrak dış görünüşüne rağmen oldukça kırılgan ve alıngansın. Gururlusun ve asla kırcı söz kaldıramazsın. Sevdiğin insana kol kanat germekten hoşlanır, onların her türlü sorununu dinlersin. Aile senin için çok önemlidir. Hafızan çok güçlüdür. Günlük yaşamda birçok şeyi unutabilirsin, fakat geçmişi asla unutmaz, eski anılarına sıkı bir şekilde bağlı kalırsın. Seni tanımlayan cümle şevkattir. Dünyanın en mutlu insanıyken, bir anda dertlenebilen melankolik bir tavır içinde olabilirsin. Bahçe ve çiçekleri çok seversin. Şehir içinde bile yaşasan evinin geniş ve çiçekli olmasına özen gösterirsin. Tüm neşeli, tavırlarına rağmen oldukça utangaç bir yapın var. Konuşkan bir yapın olmasına rağmen, kendin hakkında konuşmaktan hoşlanmazsın. Arkadaşlarının sırlarını saklamak senin için keyif verici bir olaydır. Başkalarına karşı şüpheci kendine karşı güvenlisin. YENGEÇ KIZIMIZ PARTİ HAVASINDA Eğlenmeyi ve misafir ağırlamayı çok seviyor, ancak herkesi memnun etmek adına çok fazla çaba sarf ediyorsunuz. Enerjinizi bu kadar harcamak sizi yorgun düşürecek ve mutsuz edecektir. Oysa öylesine saf ve masum görünüyorsunuz ki.. Dantel beyaz elbiseniz ve gümüş takılarınız ve yasemin kokulu parfümünüz sizi kanatsız bir melek yapıyor. Çevrenizdeki kişiler sizi hayretle süzüyor ve bir Ay kızıyla karşı karşıya olduklarına inanmıyorlar. Sizi korumak adına aldıkları çemberi, esnetmeli ve güçlü yapınızı onlara hissettirmelisiniz. Ayrıntılara önem veren ve aşkı size sunacak olan bir Akrep yavaşça size yaklaşacaktır. Ondan kurtulmanız imkansızdır. Balıkla sanatsal sohbetler yapabilir, Boğayla güven içinde konuşabilirsiniz. Evinize kadar size sadakatle eşlik edecektir. Başak’taki disiplin duygusu sizi mutlu ederken, atak bir Yay’dan ürkebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU SAĞLIK
Yengeç burcunun yöneticisinin Ay olması nedeniyle, duygusal dalgalanmaları çok olan bir yapın var. Kolay hastalanırsın.. Zodyak’ın, en çok psikosomatik rahatsızlıklarına yakalanan burcu olan Yengeç, Ay etkileşimi altındadır. Fiziksel olarak hiçbir şeyleri olmasalar bile, sık sık doktorların kapılarını aşındırırlar. Bu nedenle; Vücut sıvılarının dengelerine dikkat etmelisin. Suyu yeterince tüketmediğin zaman hücre içi sıvıları dengelenmeyerek üreme organlarında düzensizlikler olabilir. Kandaki maddelerin oksidasyonunu sağlamayarak, kolay hastalanabilirsin. Bu durum karşısında, kendini mutsuz ve depresyonda hissedersin. Ay açıları, bozuk olan kişilerin, mideleri ile ilgili problemleri olur. Yengeçlerin ilaçlara karşı hassasiyetleri herkesten çok fazladır. Bu nedenle; bilmediğin ilaçları kullanmamalısın. Yengeç’ler; zengin yiyeceklere düşkün oldukları için de, çok kolay şişmanlarlar. Fazla hareketli olmadıkları bilinen özellikleridir. Bu nedenle; Yaşamında sporun olmadığı bir hayat sürdürürsen, yaşlandığın zaman metabolizma rahatsızlıklarına çok daha kolay yakalanırsın. En çok da; mide ülseri, on iki parmak bağırsakla ilgili rahatsızlıklar, süt bezlerini ilgilendiren problemler yaşayabilirsin.

YENGEÇ BURCU SEVDİKLERİ
Duygusal, sadık, yaratıcı ve yemeyi içmeyi seven yengeçleri şık ev hediyeleriyle mutlu edebilirsiniz. Ayrıca yengeç kadını için; iç çamaşırı, romantik bir şamdan ya da abajur, mutfak gereçleri, Dekorasyon malzemeleri, bir buket gül ve takı setleri en uygun hediye çeşitlerindendir. Resim çerçevesi, albüm, tablolar, çanta, cüzdan, fotoğraf makinesi, DVD filmleri, maket gemi ve şık ev ve mutfak eşyalarını da yengeç erkeği için tercih edebilirsiniz.