yay burcu, yay burcu özellikleri, yay burcu kadını, yay burcu erkeği, yay burcu kişisel özellikler, yay burcu aşk hayatı, yay burcuna uyumlu burçlar

YAY

YAY

YAY BURCU
24 Kasım - 22 Aralık

YAY BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ
Grup: Ateş/erkeksi/değişken

Yönetici Gezegen: Jupiter ve Neptün

Renk: Turkuaz, Mor

Uğurlu Taş: Firuze, Mavi topaz

Şanslı Sayı: 3

Şanslı Gün: Perşembe

Karşıt Burç: İkizler

Şehirler: Nottingham, Stuttgart, Toledo, Sydney, Köln, Toronto, Budapeşte, Napoli

Metal: Kalay

Çiçekler: Leylak, mor menekşe, karanfil, kırmızı gül

Ağaçlar: Meşe, huş, ıhlamur, dut, kestane, dişbudak, şekerkamışı, badem kayısı

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Kavrama yetenekleri gelişmiş olduğundan becerikliliklerinin de katkısı ile ele aldıkları her işte, özellikle ciddi işlerde ve felsefe konularında başarılı olurlar. Bu nedenle Yay Burcunu tanımlayan sözcük 'Görüyorum' dur. Yay burcu insanları içtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar. Gençliklerinde dikkatsiz, heyecanlı ve geleneklere aykırı davranışlar içinde olsalar da, geçmiş yanılgılarından en çok ders alan kişiler bu burçtan çıkar. Özgürlüklerine aşırı düşkün, patavatsızlık derecesinde pratik insanlardır. Yay'ların yaşam çerçeveleri herhangi bir şekilde kısıtlandığı zaman, içsel bir biçimde alt üst olurlar. Akılsızca risklere atılırlar. Yayların hayatı yeniliklere olan merakları ile karakterize edilebilir. Bilmedikleri şeyleri araştırıp, keşfetmeyi severler. Yaylar çok yönlü ve ayni anda ilgilenebilecekleri birkaç konu olduğunda mutlu olan kişilerdir. Kendilerini yorgun hissediyorlarsa, o konudan sıkılmış demektir.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Uzun boy, ince ve yağsız beden, çekici bir yüz, kahverengi saçlar, pembe-beyaz tenleri vardır. Kendilerine daima güvenen ve iyimser yüzleri bakışlarına yansımıştır. Parlak ve çekici bir gülümseyiş şekilleri vardır. Sıra dışı ve farklı giyinmekten hoşlandıkları için, onları fark etmemek mümkün değildir. Çocuksu yapıları ile asla büyümezler.

YAY BURCU KADINI

Yay burcu kadını öncelikle gerçekten kültürlü bir kişiliğe sahiptir. Bu özellikleri ile her ortamda, her insanın dikkatini çekmeyi başarabilirler. Espri yetenekleri oldukça iyidir ve kendisi neşeli olduğu gibi insanlara da neşe verirler. Bu nedenle yay burcu kadını sevilen ve aranılan bir kadındır.

YAY BURCU ERKEĞİ

Yay burcu erkeği entelektüel bir kişiliğe sahiptir. Kibar, son derece bilgili ve beyefendi bir erkektir. Hayatının her alanında bu şekilde yaşamak ister. Aslında bu durumun onlar için çok önemlidir. Renkli, sevecen ve ılımlıdırlar. Cana yakın davranışları ile insanlar tarafından sevilen bir erkektir.

YAY BURCU AŞK HAYATI
Merkür, ani hareketlerle bir gerileme dönemine giriyor ve bu da sizin için romantik bir kafa karışıklığı demek. Aşk ilişkilerinize hızlı giriş çıkış yapması, zor bir dönem gibi görünse de partnerinizin her zaman orada olduğundan emin olun.

Seksi savaşçı Mars, sınırlarından çıkmış şekilde on ikinci hanede duruyor ve yaklaşık olarak üç ay boyunca da konumunu koruyacak; ilişkilerinize gizlilik ve merak getirecek. Söz verilmiş ilişkiler, şimdilik önceliğiniz değil ancak aşk kaçamakları öyle ve siz bu kaçamaklar esnasında her zamankinden daha kırılgan olabilirsiniz.

YAY BURCU İŞ HAYATI
2016'nın başlamasıyla birlikte hakim yıldızınız Jüpiter, kariyerinizin onuncu hanesine adım atacak. Sizin için güçlü bir pozisyon planları yaptığını, göndereceği sinyallerden anlayabilirsiniz. Çalışıyor olun veya olmayın, hayatınızın bu bölümü oldukça hareketli geçecek.

Jüpiter'e Satürn ve Neptün'ün de katılmasıyla birlikte ne kadar zor görünürse görünsün kendinizi tıpkı bir dans yarışmasının içinde gibi hissedeceksiniz. 20 Mart haftası ise sizin için, o dans yarışmasında jürinin karşısına çıkmak gibi olacak.

YAY BURCU EĞLENCE HAYATI
Yaylar her zaman kurgu dünyasında olmayı severler ve macera dolu aktivitelere katılmayı severler. Boş zamanlarında kendilerini bir yere hapsetmezler ve fiziksel aktiviteleri içeren hareketlerde olmayı her zaman ister. Yaylar bir sonraki hareketin ne olacağını düşünmek konusunda her zaman tetiktedir. Yer aldıkları oyunlarda ve sporlarda maksimum derecede zevk almaya çalışırlar.

Yaylar çoğunlukla basketbol, beyzbol, hokey gibi oyunlarda yer almaktan hoşlanırlar; bu yüzden bir takımın içinde olmak onlar için çok mükemmel bir şeydir, coşkularını ifade ederler ve memnun olurlar. Binicilikte, avcılıkta yer almak için yeterince fiziksel güce sahip olmamalarına rağmen, onlar hala bunlarda yer almak için çok heyecanlıdır. Yaylar çok iyi iletişim kurarlar ve hikaye anlatımında ve okumasında çok iyilerdir. Konsantrasyon eksikliğinden dolayı ödüller kazanamamalarına rağmen, tüfekle ateş etmek ve dart gibi iyi zekasal yetenek gerektiren oyunlarda iyilerdir. Ritim duyguları gelişmiştir ve modern ile rock muziğine ilgi gösterirler.

YAY BURCU SAĞLIK
Yay'ların vücutları çok sağlamdır ve genelde spor yaptıklarından yaşlandıklarından sağlık problemleri pek olmaz. Hareketli ve sosyal yaşamları onları dinç tutar. Kendilerine çok dikkat ederler, kolay kolay hastalanmazlar. Hastalandıklarında ise hastalığın tadını çıkartarak, neşeli bir şekilde naz yapabilirler. Hayata dört elle sarılan kişilikleri, yatakta uzun günler geçirmelerine izin vermez. Yay burcu, astrolojik olarak karaciğeri, pankreası, kalça, uyluk ve baldırları yönetir. Romatizmalı hastalıklar, yaşlandıklarında başlarına iş açabilir. Yemek ve içkiye olan düşkünlükleri, zaman içinde hassas bölgeleri olan kalça ve baldırlarında yağlanmaya neden olur. Özellikle orta yaşlarında bununla ilgili sorunlarla karşılaşabilirler. Çok hassas olan karaciğerlerine dikkat etmeli, alkollü içecekler kullanırken ipin ucunu kaçırmamaları faydalı olur.

YAY BURCU SEVDİKLERİ
Gezmeyi tozmayı ve yeni insanlar tanımayı seven Yaylara seyahati çağrıştıracak hediyeler alın. Mesela gezginci Yaylara uçak bileti, kültür turu, kaplıca veya tatil hediye ederseniz dünyanın en mutlu insanı olurlar. Pahalı takılar, fotoğraf makinesi, şık bir valiz, çanta, bavul, koşu ayakkabısı hediye ederek Yay kadınının gönlünü alabilirsiniz. Spor salonu üyeliği, spor ayakkabı, seyahat çantası, felsefe, tarih, kişisel gelişim kitapları da yine Yay erkekleri için en uygun hediyeler olacaktır.