terazi burcu, terazi burcu özellikleri, terazi burcu kadını, terazi burcu erkeği, terazi burcu kişisel özellikler, terazi burcu aşk hayatı, terazi burcuna uyumlu burçlar

TERAZİ

TERAZİ

TERAZİ BURCU
24 Eylül - 23 Ekim


TERAZİ BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ
Grup: Hava/erkeksi/öncü, Pozitif

Yönetici Gezegen: Venüs

Renk: Pastel renkler

Uğurlu Taş: Opal, pembe kuvartz

Şanslı Sayı: 6

Şanslı Gün: Cuma

Karşıt Burç: Koç

Şehirler: Viyana, Frankfurt

Metal: Bakır

Çiçekler: Krizantem, beyaz gül, sarı papatya

Ağaçlar: Servi Diş budak, asma, incir,elma, kayısı, badem, eğrelti otu

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Kararsızlıkları ile ünlü cazibe sembolü karşınızda duruyor. Nedenini bilmediğiniz bir çekim gücü etkisi altına girdiğinizi fark ettiğinizde iş işten çoktan geçmiş olacaktır. Onların büyülü bir havası vardır. Ritmik hareketleri ile dans eder gibi bir yaşam sürer. Onun yanında kızgınlıklarınız yok olur. En sinirli anınızda bile sizi regüle etme yeteneğine sahiptir. Üstelik, tartışmayı sevmesine rağmen; bu kadar ustalıkla konulara hakim olup, sonrada sesini hiç yükseltmeden zaferini ilen eden çok az kişi vardır. Bir Terazi bunu başarır. Sizin kılıç salladığınız ortamlarda, o; gülücüklerini, zarafetini ve öpücüklerini gönderecektir. Kafasında müthiş bir denge vardır. Onun ne düşündüğünü bilemezsiniz. Uyumlu ve sevecen yapısının altında gizli bir güç vardır. Bulunduğu ortamları çok çabuk inceler ve gizli detayların nerede saklı olduğunu bulmaya çalışır. Konuya hakim olmak için deliler gibi çalışmak ve kendini harap etmek yerine, keskin görüşlerini ve doğru mantığını kullanacağı ortamları seçer. Başarılı olmak için imkansızlığı değil, kendini yüceltecek elle tutulur konular üzerinde uyumlu bir sessizlikle çalışır. Yaptığı işlerin doğruluğuna inandığı halde, onay beklemekten de kendini alamaz. Onu tenkit etme gibi bir şansınız asla olamaz. Böyle bir şeye kalkıştığınız taktirde; size tüm zarafetiyle gülümseyecek, önerilerinizi can kulağıyla dinleyecek ve sonunda kibarca teşekkür ederek sizden uzaklaşacaktır. Fakat bir daha asla sizin fikrinizi sormayacaktır. Gülümseyen çehresinin altında müthiş bir ego gizlidir, aşk ve sanat onun yaşam öğeleridir. Dünyada her şeyden vazgeçebilir, fakat kişiliğini besleyen ve duygusallığını yansıtan soyut kavramlarından vazgeçemez. Akıl, mantık, aşk işte karşınızda her şeyiyle özel bir kişi duruyor. Onun terazilerinin kefesinde yer almak istiyorsanız, belli standart ölçülerin çok üstünde olmanız gerekir. Kolay bir insan olmadığını şimdiden hatırlatırız.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Terazi burçlarının fiziksel yapıları çok güçlüdür. Zodyak’ın en güzel kişileri diyebiliriz. Uzun boylu, ince vücutlu, düz kahverengi saçlı, yuvarlak yüzlü, beyaz tenli ve koyu renk gözlüdürler. Terazi bir denge burcudur. Önemsiz bir dengesizlik hassas vücutlarını alt üst etmeye yeterlidir. Hastalıkları sırasında yoğun ilgi beklerler. Aradıkları ilgiyi bulamadıkları zaman, huysuzlaşarak daha çok hastalanırlar. İç dünyasında dalgalanmalar yüzünden, baş ağrısı ve aşırı yemek eğilimi gösterirler. Sinir sistemleri midelerini etkilediği için midedeki asit fazlalığını fosfor içerikli yiyeceklerle dengelemelidirler. Terazilerin metabolizması çok yavaş çalışır. Baharatlı, soslu, şekerli gıdalara düşkün olması nedeniyle, çok fazla kilo almaya müsaittir. Yaşam boyunca sürekli egzersiz yapmak zorundadır, aksi taktirde ileri yaşlarda şişmanlık kaçınılmaz olur. Terazi insanları; yapılı, fakat çok çabuk hastalanan kişilerdir. Sağlıklı görünüşlerine karşın, soğuk algınlıklarına çok çabuk yakalanırlar. Terazileri; böbrekler, bel bölgesi, sırt ve omurgaları simgeler. Ayrıca, Venüs etkisinde oldukları için troidler düzensiz çalışabilir. Kilo problemi olan Terazilerin, ara sıra hormon testleri yaptırmaları gerekebilir. İleri yaşlarda romatizmal rahatsızlıklara aday kişilerdir. Terazilerin, herkesten daha çok kendilerine özen göstermeleri gerekiyor ki, zaten çoğu bu konuda duyarlı olurlar. Kendilerine özen gösteren insanlar en çok bu burçtan çıkar.

TERAZİ BURCU KADINI

Terazi burcu kadınlarının çoğu, karşılarına en ufak bir fikir tartışması olanağı çıktığı zaman, keskin zekalarını göstereceklerdir.Teraziyle tartışmaya girmek istemezseniz, o kendi kendiyle tartışacaktır. Bir terazi kızı tek başına kavgayı başlatabilir ve büyük bir zevkle sürdürebilir ve yine kendisi sonuçlandırabilir. Ona göre her şey sonunda eşitlenir. O daima haklıdır ve sonunda son kararları o verecektir.Terazi kadını adil değilse, dünyada hiçbir şey eşit değildir. Onun çekiciliği ve dayanılmaz tebessümü diğer kadınlardan çok farklıdır. Açık ve berrak bir mantıkla sizi daima kendine inandıracaktır. O bir Venüs kızıdır. Hayatı güzel ve zevkli yaşamak, ve satın alabileceği tüm güzel şeyleri ister. Onların büyük paralara ihtiyaçları vardır. Lüksü, pahalı giysileri, parfümleri ve kendini güzel hissettirecek eşyalara sahip olmak isterler. Bir terazi kadını asla aşksız yaşayamaz. Gerek iş hayatında, gerek özel yaşamında daima romantik bir ilişkiye ihtiyaç duyar. Özellikle seveceği bir erkeğin özlemini çeker. Terazi kadının hakkını vermek zorundasınız. O Zodyak’ın herkese nasip olmayacak özel bir dişisidir. Zaman zaman, dengelerini kaybedebilir. Çünkü, duygusal dünyası daima karışıktır. Özlemlerini ve isteklerini karşılayamadığı zaman kaprisli yönleri ortaya çıkar. Aşk ormanlarının romantik gezilerine daima ihtiyaç duyarlar. Uygun partner buluncaya kadar, gönül kapılarını daima açık tutarlar. Yüzleri güzel duru ve sevecendir. Bakışları anlayış doludur. Gözlerinin içi güler. Orantılı bir vücuda sahip olmalrına karşın, hafif etine dolgun hatları yaşları ilerledikçe hantallaşabilir. Giyim konusunda çok zevklidirler, cezbedici ve cüretkar giyinmekle beraber, asla bayağı olmazlar. Gerçek bir diplomattır. Nerede ne yapacağını bilir. Nezaketi ve inceliği ona tüm kapıları açar. İşleri ne olursa olsun, asıl işleri yaşamı ve çevresini güzelleştirmektir. Hayatın hep güzel yanlarını görmek isterler. Evliliği dostça yapılan bir ortaklık olarak görürler. Yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. İnsan ilişkilerine çok önem verirler.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ

Bu adamdan pek çok öğüt alacaksınız. Sorunlarınızı büyük bir zevkle dinleyecek ve ve size yardımcı olmak için tüm olanaklarını kullanacaktır. Sizi o eşsiz mantık gücünün etkisi altına alacaktır. .İkna kabiliyeti çok yüksektir. Onunla birlikteyken, eski hayal kırıklıklarınızı unutacaksınız. Size gülümsediği anda, tüm dünyanın ayaklarınızın altında olduğunu hissedecek ve, sanki içinizden bir şeyler kopacak ve onun mıknatıs kişiliği altında kendinizi çok farklı dünyalar içinde bulacaksınız.Fakat Venüs’ün etkisinde olan bu erkekle, aşkınızın sonsuza kadar süreceğine inanacak kadar saf olmayın. O, sizi üzmeden ve kırmadan kaçmaya çalışabilir. Çünkü, ilişki kan kaybetmeden uzaklaşmak ve aşkını hep en güzel anılarıyla hatırlamak isterler. Bir terazi erkeği yüz yaşına gelse bile,karşı cinse ilgisini kaybetmeyeceği için, çevresi daima kalabalık ve kadınlarla çevrili olacaktır. Zodyakın aşk yapma sanatını çok iyi bilen bu erkeğin karşında hiçbir kadın ilgisiz kalamayacağı muhakkak. Fakat işin ilginç yönü, ayrıldığı sevgilileri ile dost ve arkadaş kalabilen, ender kişilerdir. O, daima size saygılı davranacak ve hiçbir işinize burnunu sokmayacaktır. Sizin tüm sırlarınızı öğrenmek gibi bir merakı yoktur. Eğer siz, böyle bir şeye yeltenirseniz, oldukça şaşıracak ve güvenilmediği duygusuna kapılarak, size kırılacaktır. Terazi erkeği, aynı zamanda yaşamın iyi bir yargıcıdır. Onun inançlarına saygı göstermek zorundasınız. Çünkü, onlar için yalan son derece iğrenç ve berbat bir olaydır. Böyle bir duygu insan bedenini ve ruhunu kirleten bir şeydir. Analaşılmadığı zaman, ruhunun derinliklerinde gizli bir acı yaşar. İncindiği zaman, nazikçe sizden uzaklaşır.İşte tüm bu özellikleri Terazi erkeğini farklı kılar. Terazi erkeğinin sosyal çevresinde bol bol zeki ve akıllı insanla olacaktır. Para konusunda eli sıkı biri değildir. Dostlarını en iyi şekilde ağırlamasını bilir. Sanat ve entellektüellik taşıyan konular ilgisini çeker. Kalabalık ve kapalı yerlerden sıkılır. Nezih ve kaliteli ortamları tercih ederler. Ruhsal dengelerini korumak için gerçekten her şeyin uyum içinde olmasını isterler. Eğer bir Terazi erkeğine aşık olursanız, hemen vakit kaybetmeden gidin ve teklifinizi ona yapın. Sizi gerçekten beğenmişse belki biraz naz yapacaktır. Fakat onu duygu kararsızlıklarından kurtarmış olursunuz.. Sizi gerçekten beğeniyorsa, oda bu teklifiniz karşısında rahatlayacaktır. Çünkü bu zarif adam, aşk konusunda ilk adımı atacak kadar cesur değildir.

TERAZİ BURCU AŞK HAYATI
Hiç kuşkusuz mükemmel bir aşıksınız. Aşkı yaratan Venüs önce sizi yaratmış. Sevgi arayışlarınız hiç bitmediği için de, dengeleriniz sürekli hassastır. Bazen aşksız yaşama korkusu yüzünden, kendinizi yanlış ilişkiler içinde bulabilirsiniz. Evlilik ve aşk için yaratılmışsınız. Aşkta duygusallık ve mantığı bir arada yaşarsınız. Aşk sanatını en iyi bilen mitolojinin özel insanlarınız. Ayrılıklarda çabuk toparlanırsınız. Çünkü çevreniz sizi beğenen bir dolu insanla çevrilidir. Aşka aşıksınız.

TERAZİ BURCU İŞ HAYATI
Yaratıcı ve artistik bir benliği vardır. Ona yakışan iş fazla zor olmamalıdır.Neyin nerede uyum sağlayacağını ondan başka hiç kimse bilemez. Huzursuz ve kaba ortamlarda çalışmaktan hoşlanmazlar. Bir Terazi’nin ofisi zevkle döşenmiş, güzel kişiliğini yansıtan objelerle süslenmiştir. Masasında daima taze çiçekler olacaktır. Misafirlerini en kaliteli ikramlarla ağırlayacaktır. İyi bir Terazi’nin yanında çalışmak son derece keyif vericidir. Çok mantıklıdır. Olayları her açıdan farklı boyutlarda değerlendirir ve hemen karar vermez. Dedikodular onu ilgilendirmez ve sadece güçlü aklından yararlanır. İlişkilerinde, karşılıklı alış veriş çok önemlidir ve hedeflerine ulaşmak için gerekli çalışma disiplinine sahiptir fakat dış görünüşü bu özelliğini farklı yansıtabilir.

TERAZİ BURCU EĞLENCE HAYATI
TERAZİ KIZLARI Terazi kızları kaba olmaktan ve çevresine kötü görünmekten nefrete ederler. Eğer günün her saatinde dış görünüşün önemliyse, kavgalı ve gürültülü ortamlardan kaçıyor ve haksızlıklar karşısında isyan ediyor ve yumuşacık yapına rağmen, hırsla savunmaya geçiyorsan? Sen tipik bir terazi kızısın. Pek çok insan sana; sevgi, güzellik ve tatlılık ışığı olduğunu söyleyecektir. Bunun doğru olmadığını aslında sevimli bir cadı olduğunu, fakat bu özelliğini her zaman kullanmadığını anlatmaya çalışsan da, nasıl olsa onlar anlamayacaktır. Boş verin gitsin. Nasıl olsa bir gün canını yakacaklar ve senin bu yüzünü de göreceklerdir.. Senin hiç acelen yok. Beklesin de görsünler bakalım. Sen sevgili terazi kızı ; dengelerinle problemin hiç bitmez. En büyük derdin, bir anda alt üst olan duyguların ve yeniden ayar yapına dek, boşa geçen zamanındır. Huysuzluk ve kapris konusunda eline hiç kimse su dökemez. Oysa dünyanın en sevimli yaratıkları olduğunu nasıl anlasınlar ki… İşlerin yolunda gitmemesi senin suçun değil ki… Sevgili terazi seni anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini sende biliyorsun. Onlarda zaman içinde öğreneceklerdir. Merak etme…. TERAZİ KIZI PARTİ HAVASINDA Tarz sahibi ve kendine has kişiliğinle, bulunduğun alanda herkesi büyüler mıknatıs gibi kendine çekersin. Sanatçı ve artistik yapınla çevreni çok kolay etkiler, bulunduğun ortamda flört havası estirirsin. Dişi ve kadınsı kıyafetin herkesin aklını başından alır. Çiçek ve meyve kokulu parfümün sana eşlik ederken, herkes gecenin en şanslı erkeğinin kim olabileceği konusunda gizli tartışmaları başlatır hemen. Gecenin sonuna kadar, kaçamak flörtlerle devam ederken, yüreğin bir Kova’ya yeşil ışık yakmıştır bile. Yay’la özgürce muhabbetler, İkizlerle seyahat planları yaparsın Hatta bir sonraki toplantıya beraber gitme kararı alırsınız. Aslanın görkemli yapısından etkilenir ve gerçek oyunu kendine saklarsın..

TERAZİ BURCU SAĞLIK
Terazi bir denge burcudur. En ufak bir dengesizlik, hassas vücudunu alt üst etmeye yeterlidir. Hastalıkları sırasında yoğun ilgi beklersin. Aradığını ilgiyi bulamadığın zaman, huysuzlaşır daha çok hastalanırsın.. İç dünyanda dalgalanmalar yüzünden, baş ağrısı ve aşırı yemek yeme eğilimi gösterirsin.. Sinir sistemin mideni etkilediği için, midedeki asit fazlalığını fosfor içerikli yiyeceklerle dengelemelisin.. Metabolizman çok yavaş çalışır. Baharatlı, soslu, şekerli gıdalar düşkün olman nedeniyle, çok fazla kilo almaya müsaitsin.. Yaşam boyunca sürekli egzersiz yapmak zorundasın.. İleri yaşlarda senin için şişmanlık kaçınılmaz olur. Sağlam yapılı bir görünsen de, çok çabuk hastalanırsın. Sağlıklı görünüşüne karşın, soğuk algınlıklarına çok çabuk yakalanırsın. Teraziler böbrekleri, bel bölgesini, omurga ve sırtı simgeler. Ayrıca Venüs etkisinde oldukları için, troidler düzensiz çalışabilir. Kilo problemi olan Terazilerin, ara sıra hormon testleri yaptırmaları gerekebilir. İleri yaşlarda romatizma menşeli rahatsızlıklara aday olursun.. Güzel yüzün zaman geçtikçe çok şey kaybedebilir. Herkesten daha çok kendine özen göstermen gerekiyor. Siz Terazilerin çoğu bu konuda duyarlı olurlar ve kendilerine özen gösteren insanlar en çok bu burçtan çıkar.

TERAZİ BURCU SEVDİKLERİ
Dış görünüşüne dikkat eden yakışıklı erkeklerin ve güzel kadınların burcu olan Teraziler; şıklığa ve gösterişe önem veriyor. Bu yüzden ne alırsanız alın hediyenin ambalajına özen gösterin. Estetik duygusu gelişmiş bu kibar insanlar için yine zarif hediyeler tercih etmelisiniz. Terazi kadını sürprizlerden hoşlanır. Ona şık bir masada, ahenkli ve güzel bir akşam yemeği sürprizi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca saç şekillendirme setleri, şarap, parfüm, spor gömlek de satın alabilirsiniz. Terazi erkeğine şık bir kravat, kalem seti veya sevdiği bir sanatçının müzik cd’sini hediye edebilirsiniz.