oğlak burcu, oğlak burcu özellikleri, oğlak burcu kadını, oğlak burcu erkeği, oğlak burcu kişisel özellikler, oğlak burcu aşk hayatı, oğlak burcuna uyumlu burçlar

OĞLAK

OĞLAK

OĞLAK BURCU
23 Aralık - 20 Ocak

OĞLAK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ
Grup: Toprak/kadınsı/öncü

Yönetici Gezegen: Satürn

Renk: Kurşuni, koyu kahverengi, nefti yeşil

Uğurlu Taş: Lal, kırmızı kuvartz, kehribar

Şanslı Sayı: 8

Şanslı Gün: Cumartesi

Karşıt Burç: Yengeç

Şehirler: Madrit, Bankok

Metal: Kurşun

Çiçekler: Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya, kasımpatı

Ağaçlar: Porsuk ağacı, çam, söğüt, bodur ağacı, karaağaç, kavak

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Geleceği ayrıntılı biçimde planlamaya çalışan Oğlak'lar bu özellikleri nedeniyle sık sık kuruntulara kapılarak, depresyona girerler. İşleri ile aşırı meşgul olduklarından, insanlarla zor ilişki kurarlar. Fakat, hiçbir zaman kendilerini yalnız hissetmezler. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük 'Kullanırım' dır. Oğlaklar ciddilikleri, tutuculukları ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Çalışkanlıkları ile kolaylıkla başkalarının saygısını kazanırlar. Gerçek bir Oğlak'ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Bazen başkalarının başarısızlıklarını abartırlar. Oğlaklar arkadaşları ile ilgili çok iyi sırdaş olurlar, para konusunda dikkatli olmalarına rağmen, eli açık insanlardır. Geleneklere bağlı kişiler olduklarından, duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çekerler. Bu nedenle kendilerinden yaşça küçük kişilerle bazen sürtüşmeleri olur. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Bu özellikleri evlerine de yansır.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Fiziksel özellikleri; kısa boy, ince yapı, uzun ince bir yüz. Uzun belirgin bir çene. Saçlar genelde siyahtır. Beden dar ve uzun bacaklara sahiptirler. Dizleri genelde çıkıntılıdır. Güzel bir yüz yapıları vardır. Fotojenik oldukları için model dünyasında sık sık Oğlaklara rastlarız. Ciltleri yıllar geçtikçe daha genç olur Soğuk görüntüleri onları ulaşılmaz bir hava estirse de, kendilerine güvenen bir tablo da, ortaya çıkarır. Kendinden emin tavırlarıyla herkesi kendine hayran bırakmasını bilir.

OĞLAK BURCU KADINI

Yaşamlarında gerçek aşkın sadece mantık süzgecinden geçtiğine inandıkları için, isteklerine kavuşmak için idealleri için yaşarlar. İstemeseler de ön yargılı olmaktan kendilerini alamazlar. Birlikte olduğu kişi sürekli mükemmel görmek istedikleri için, partnerlerini tenkitleriyle yaşamlarından bezdirebilirler. Yüksek standartları zamanla kendileriniz de rahatsız eder Yaşamı ve aşkı ciddiye alan, ender kişilerdendir. Romantizmde bile gerçeklerden fazla uzaklaşmaz ve duygularını herkesten daha gerçekçi yaşarlar Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ

Ketum ve ciddi tavırları ile tanınan bir Oğlak erkeğinin yumuşacık bir kalbi vardır.Dışardan görülen görüntüsünün altında çekingen ve duygusal bir kişilik yatar. Aklı başında ve güvenilirdir.Çevresinde olup bitenleri, mantık çerçevesinde gözlemler. Sert bir mantıkla yaklaşır ve sonuç her zaman doğrudur.Sakin ve sade kişilerdir. Olayları abartmadıkları için de bazı kişilere renkli gelmeyebilirler. Aile kavramları çok önemlidir ve klasik bir anlayışları vardır Seçtikleri eş toplumsal ve geleneksel kurallara uygundur.İyi bir babadırlar. Fakat soğuk bir yaklaşım tarzları olduğu için, daima çocukları ile aralarında belli bir mesafe vardır. Onları yaşama erken öğretmek için çabalarlar. . Aşırı bir şekilde kuşkuculardır, kolay inanmazlar ama inandıkları bir konuyu da sonuna kadar inatla savunurlar. Çalışmalarında sabır ve özenle çalışırlarken, gösterişten uzak bir şekilde işlerini yaparlar.

OĞLAK BURCU AŞK HAYATI
Duygularını ne kadar kontrol altında tutsan da, sevgi dolu bir yapın var. Aşkın zaman içinde olgunlaşacak ve coşacaktır. Zor bir kızsın. Senin kalbine girmek o kadar kolay değildir. İlk görüşte aşık olanlardan değilsin. Üstelik çok zor beğenirsin. Kriterlerin çok yüksektir. Yaşama çok farklı bakarsın. Çocuksu erkeklere tahammülün yoktur. Seni kazanacak kişinin öncelikle olgun olması gerekiyor. İsteklerini her ne kadar dile getirmek istemesen de, hep üst düzeyde bir aşkın hayalini kurarsın. Oğlakların genelde aşkların yaş farkı fazladır. Karşısındaki kişilerin tarzına hayran oldukları için, aşkı da saygı çerçevesi içinde yaşamak isterler.

OĞLAK BURCU İŞ HAYATI
Soğukkanlıdır. Yapılması gereken her şeyi, sorumluluklarının bilincinde olarak yapar. Çalışırken gözü hiçbir şey görmez. İş ortamında insani ilişkileri kuvvetlidir. Rekabet duygusu yoğun olduğu için sevilmeyen kişiyi oynayabilir. İdareci ve lider vasfını tam taşıdığı için, organizasyonların vazgeçilmez ismidir. Madde ile yakın bağı olan bu kişinin ekonomi yönü oldukça güçlüdür. Kaliteli bir yaşamı sever. Dikkatli ve planlı bir şekilde hedeflerine adım adım yaklaşır. Çevresinde kişilerle olan mesafesini korur.

OĞLAK BURCU EĞLENCE HAYATI
OĞLAK KIZI Minyon bir yapın var. Vücut hatların ince ve biçimlidir. Gözlerin hüzünlüdür. Çevrene melankolik bakarsın. Güçlü ve gururlusun. Sana baktıkça keşfedilecek güzelliklerin ortaya çıkar. Sevgini göstermesini bilemediğin içi, mağrur ve kibirlilikle suçlanabilirsiniz. Doğal ve sakin bir güzelliğin vardır. İnsanlar senin yüzüne baktıkları zaman, nedenini bilmezler. Garip bir çekiciliğin vardır. Bazen çevrende buzlar kraliçesi olarak adlandırılabilirsin. Çocukluk ve gençlik yıllarında yaşamı o kadar ciddiye alırsın ki, büyüdükçe ve hayatı tanıdıkça, kendine kızar ve artık yaşama daha rahat bakarsın. İşte o zaman, yüz hatların yumuşar ve artık eskisi kadar her şeyi dert etmemeye çalışırsın. Fotojenik olduğun için, senin burcundan birçok manken ve foto model çıkacaktır. Özellikle bacakların ince uzun olduğu için, kısa mini etekleri çok güzel taşırsın. Çevrene o kadar ciddi bakıyorsun ki, lütfen biraz daha gül. Yüzün aydınlandığı zaman inanılmaz çekicisin. OĞLAK KIZI PARTİ HAVASINDA Siz ciddi ve sistemli Oğlaklar, iyi organize edilmiş partilerden hoşlanıyorsun. Bulunduğun ortamda her şey mükemmel olmalı. En küçük aksilik bile seni çileden çıkartabilir. En uygun kişileri bir araya getirme savaşı verirken, olayı abartır ve partiyi bir iş toplantısı haline getirebilirsin. Katılacağın partide önce kalite ararken, abartısız giyinirsin. En pahalı bir şeyi bile gösterişsiz ve olağan bir şekilde üzerinde taşırken, kıyafetin hakkını da verirsin. Küçük pırlantalar ve beyaz altın vazgeçemediğin takılarındır. Spor ceketler ve şık ve sade ayakkabıları tercih edersin. Gideceğin partide ciddi bir Boğa ile sohbet edebilir, Başakla ciddi planlar yapar, Akrep’in gizemli bakışlarından etkilenebilirsin. Balıkla sakinleştirici konuşmalar yaparken, Yengeç’le paylaşacak ortak çok şey bulursun.

OĞLAK BURCU SAĞLIK
Tutucu ve geleneksel yapın ile güçlü bir irade sergilersin..Çevrendeki herkesin saygısını kolayca kazanırsın. Yaşamında hiçbir şeyi şansa bırakmadığın için, hesapçılığınla ile tanınırsın. Gelişigüzel bir düzen sizi rahatsız eder. Sabırlı olduğun için uzun müddet sonra hastalıkların bir anda çıkar. Oğlaklar küçük yaşlarda dirençsizdirler. Fakat çocukluk hastalıklarını atlattıktan sonra, vücutları daha dirençli olurlar. Ölçülü ve disiplinli olduğunuz için, fazla yemek yemezsin.. Hastalanacağını anladığın zaman, kendine özen gösterirsin. Doktor ve ilaçla aranı hiç iyi değildir. Kendi kendinin doktoru olduğun için sağlığına özen gösteren ender kişilerdensin.. Gerçekten hasta olduğunda mantıklı ve disiplinli bir davranış gösterip, iyi bir hasta olur ve doktorun tüm isteklerini yerine getirirsin.. Acılara yakınmadan dayanır, karşındaki kişileri üzmek istemediğin için, hiç kimse sizin çektiğiniz acıları bilmezler. Kemiklerin zayıf olur. Romatizmal hastalıklara yatkın olursun. Sinirsel rahatsızlıklara ve melankolik olmaya meyillisin.. Yalnızlık duyguları sizi karamsar yapar.

OĞLAK BURCU SEVDİKLERİ
İşkolik, disiplinli, titiz, inatçı ve çalışkan Oğlaklara çalışma hayatına yönelik bir hediye seçebilirsiniz. Çalışan bir Oğlak kadınına markalı giysiler, saksı ve canlı çiçekler, ahşap dekorasyon malzemeleri, evrak çantası, ajanda, veya kalem alabilirsiniz. Oğlak kadınına alabileceğiniz en uygun hediye tek taş yüzüktür. Kolye ve takı setleri de uygun diğer hediyelerdendir. Romantik oğlak erkeği için ise özel kalem ve defter seti, kravat, kol düğmeleri, deri cüzdan, spor ve trekking malzemeleri, pahalı bir şişe şarap, İsveç çakısı ve çanta hediye edebilirsiniz.