kova burcu, kova burcu özellikleri, kova burcu kadını, kova burcu erkeği, kova burcu kişisel özellikler, kova burcuna uyumlu burçlar

KOVA

KOVA

KOVA BURCU
21 Ocak - 19 Şubat

KOVA BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ
Grup: Hava/erkeksi/sabit, Pozitif

Yönetici Gezegen: Satürn, Uranüs

Renk: Koyu mavi, gece mavisi, yeşil

Uğurlu Taş: Yeşim

Şanslı Sayı: 4

Şanslı Gün: Pazar

Karşıt Burç: Aslan

Şehirler: Hamburg, Buenos Aires, Salszburg

Metal: Alüminyum

Çiçekler: Kardelen Çiçeği

Ağaçlar: Armut, şeftali, ayva

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Hayal güçleri sınırsız olmakla birlikte, düşünceleri bulundukları anın ötesinde, akılcı ve sezgiseldir. Kova 'lar dik kafalıdırlar. Kendilerini dinleyenlerin ne demek istediklerini anlamadıklarını sanırlar. Kovaları tanımlayan sözcük 'Biliyorum' dur. Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar. Bu kişiler bencil değildirler. Irk, cinsiyet ve sosyal durumuna bakmaksızın, herkesin ayni olanaklara sahip olmasını isterler. Modern görünüşlerine karşın, inatçı ve sabit fikirli olurlar. Onlara yaklaşmak çok zordur, çünkü ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar, arada her zaman bir mesafe bırakırlar. Kişisel özgürlükleri onlar için o denli önemlidir ki, bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi, yine özgürlükleri adına her türlü özveride bulunurlar. Bu yüzden Kovalara aile yaşamı biraz zor gelir. Çoğu zaman yeni bir şeyler keşfetmek için uğraşıda bulunurlar. Belli ilkeleri sonuna dek savunmaları onları hiç rahatsız etmez.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Kova burcunun fiziksel özellikleri: Orta ve uzun bir boy, düzgün bir beden, açık sarı saçlar, koyu renk gözler en belirgin özellikleridir. Özellikle Kova kadınlarının yüzleri çok güzeldir. Yaşlanıncaya kadar kendilerine bakarlar. Metabolizmaları çok hassastır. Doğal ilaçlar vücutlarında daha iyi etki yapar. Biyoenerji, Akapunktur, Homeopati, alternatif tedavi yöntemleri ilgilerini çeker. Bir anda başlayan hızla iyileşen, ve iz bırakmadan ilginç bir şekilde ortadan kaybolan hastalıklara yakalanabilirler. Bilekleri çok hassas olan Kovaların, spor yaparken dikkatli olmaları gerekiyor. Ayakkabı seçerken dikkatli davranmalılar. Aynı anda bir çok şeyi yapmaya kalkarlar. Spor yaşamlarında önemli bir yer tutmalı, yoksa elektriksel enerjilerini boşaltma konusunda zorluk çekebilirler.

KOVA BURCU KADINI

Özgürlükleri için savaş verirken en güzel aşkları yaşar ve evlilik dönemeçlerinden hızla dönerken, geride kalanları umursamazlar.. Dost yanlısı yapılarıyla çevreleri öylesine kalabalıktır ki; bazen aşkla dostluğu birbirine karıştırır ve en sonunda, onları okul yıllarından tanıyan biri ile sürpriz bir evlilik yaparlar. Sonuç, genellikle yanlış bir karar ve boşanma ile sonuçlanan birliktelik. Yine de bu kadar ümitsiz değil tabii.. Onlar aslında hem değişen ve yine de aynı kalabilen ender kişilerdir.. Bir Kova kadınıyla yaşamak son derece eğlenceli ve hareketlidir. Anne olmayı pek beceremezler. Çocuklarına daha küçük yaşlarda büyük gibi davrandıkları için, onların yeteneklerini çabuk keşfeder ve bir abla gibi onlarla ilgilenirler. Çocukları kova annelerini çok sever ve onların her anlattığı şeyi ilgiyle dinlerler. Yaşamın her türlü sürprizine açık kişilerdir. Konuşma tarzı pratik ve direk olup zaman kaybetmekten hoşlanmazlar. İyi bir eğitim almış ve bilgisini yerinde kullanan bir kişiliğe sahipse yaşamı oldukça keyifli algılarlar.. Akademik kariyer yapmaya müsait bir zihin kapasiteleri vardır. Aşk yaşantısı karışık fakat isteklerinde sabittirler. Günün değişen koşullarına hızlı bir şekilde geçerler ve zevklerinde değişimler onları zorlamaz. Gerçek dostlarından asla vazgeçmezler Çocukluk anılarına bağlı ve hala bazı küçük eşyalarını korumakta ısrarcıdırlar.

KOVA BURCU ERKEĞİ

Zeki ve akıllı kişilerdir. Yaşamı asla şakaya almazlar. Olayları akıllıca değerlendirdikleri için anlaşılması zor kişilerdir. Ne yapacakları ve nerede olacaklarını kestirmeleri çok zordur. Hiç kimsenin düşünmediği olayları yaşadıkları için de, çevreleriyle aralarında görünmez bir perde oluştururlar. Yaşama pratik bakarlar. Bulundukları ortamın çok ilerisinde düşünürler. Çevrelerinde beğenilen ve saygı duyulan kişilerdir. Olayları gerektiğinden daha hafife alıp, panik olmadıkları için, politik yaklaşımlar geliştirerek, kestirmeden sonuca ulaşırlar. İşler iyi giderken, her şey kontrolleri altındadır. Hayatlarında çelişkiye neden olan insanları görmezlikten gelirler. Cesaret ve rahatlıkları, bazen çizmeyi aşan sorunlara neden olur. Oyuncu yetenekleri çok gelişmiş olduğu için, bazen toplum karşısında da rol yapabilirler. Öğrenme kabiliyetleri çok yüksektir.. Mükemmeliyetçi yapılarından dolayı, sert bir görünüm sergileseler de, zevkine ve konforuna düşkündürler Temkinli, sağlamcı hatta kuşkucu yapıları onların başarıya gitmesindeki en büyük etkendir.. Ayrıntılara çok önem verirler fakat, yaşadığı duygusal kırıklıkları belli etmezler. Çocuklarla arası daima iyidir ve onlara anlatacak çok şeyleri vardır. Elektroniğe olan merakı yüzünden çevresini oyalayacak elinde doneleri çok fazladır. Bazen garip bir yalnızlık duygusuna kapıldıkları için , onu hoş görmek gerekir. Bu duygu geçtiği zaman, tekrar size dönecektir. İyi bir baba olmasına rağmen çocuklarının ayaklarını sağlam basması için, çoğu kez onları tek başlarına karar vermelerini ister.

KOVA BURCU AŞK HAYATI
Bir aşka başlamak istediğinde; duygularını saklar ve elde edilmesi zor bir kişiyi oynarsın. Karşındaki kişiyi zorlamaktan hoşlanırsın. Gereksiz samimiyetten hoşlanmazsın. Karşındaki kişinin dış görünüşü önemli değildir. Aşkta iletişi korkusu yaşadığın için, aşka kolay teslim olmazsın. Bazen korkaklıkla suçlanabilirsin. İletişim korkusu yüzünden kendini sürekli geriye çekersin. Yaşamını biriyle paylaşma acelen yoktur. Özgürlük ve anlayış senin için her şeyden önemlidir. Karşındaki kişinin zeki olması ve onunla fikir jimnastiği yapması gerekir. Ciddi bir şekilde manyetik bir güce sahipsin. Kalabalık ortamlarda bile fark edilirsin. Kendine has garip bir ihtirasın vardır. İlişkin fazla ciddileştiği zaman, hemen kendini geriye çekersin. Fazla samimiyet seni korkutur. Doğru zaman ve doğru partneri bulmak senin için çok önemlidir. İşte o zaman, kalbinin tüm kapılarını açarsın. Bunun çok kolay olmayacağını bildiğin için çoğu zaman gizli pişmanlıkların vardır.

KOVA BURCU İŞ HAYATI
Onunla çalışanlar, orijinal ve üretken benliğine saygı duyarlar. Hayal gücü geniş ve fikirleri çağın ötesindedir. Özü sözü doğrudur. Kendine özel stili olan, rasyonel ve entelektüel bir kişiliği vardır. Onunla birlikteyken, asla ne düşündüğünü anlamanız mümkün değildir. Sürekli sizi araştırır ve kendine ait bir tek ip ucu bile vermez. İş çevresinde kendi fikirlerine ve değer yargılarına güvenir. Paylaşımlarında ne kadar samimi olduğunu bazen anlamanız güçleşebilir. İş yerinde radikal kararlar almasıyla ünlüdür. Kökten değişimle yaşatır ve çevresiniz hayrete düşürebilir. Ona baskı yapmamalı ve size aykırı gelse de fikirlerini hoş görüyle karşılayın. Ne yapacağını önceden haber vermeyen bu kişi ile yaşanlar, değişimlere her an hazır olmalıdırlar.

KOVA BURCU EĞLENCE HAYATI
Özgür ve rahat hareketlerinle bir anda çevreni büyüleyecek farklı bir karizmaya sahipsin. İnsanlarla birlikte olmaktan yakın ilişkiler kurmaktan çok mutlu olursun. Fakat arada bir hiç neden yokken, birden bire çevrenden kopar ve yalnız kalmak isteyebilirsin. Sanki dünyaya yanlış olan düzeni değiştirmeye gelmiş gibisin. Açık fikirlisin. Düşüncelerini paylaşmaktan korkmaz ve fazlaca cesursun. Ekip çalışmasından mutlu olursun. Karışık ve çözülmesi zor olan konuları çok kolay çözer atarsın. Senin için her şey çocuk oyuncağı kadar basittir. İşte bu yüzden ders çalışmayı sevmezsin. Senin öğreneceğin hiçbir şey yoktur. Çok hareketli ve sevimli bir genç kıza hiç kimse hayır diyemeyeceği için çevren daima çok kalabalıktır. Tüm aktivitelerin baş konuğu olmak seni asla şımartmaz. Onurlanır ve mutlu olursun. Alışkanlıklarında takıntılısın. Belli obje eşyalarını hiç kimseyle paylaşmak istemezsin. Dünyayı, paylaşabilirsin fakat bazı objelerine gönülden bağlısın. KOVA KIZI PARTİ HAVASINDA Farklı giyiminiz elegan tavırlarınız ve renkli kişiliğinizle bir partide ilk anda dikkati çekmeniz için tüm özelliklere sahipsin. Fakat buzlar kraliçesi gibi bir köşede oturmayı tercih edersin. Zeki ve akıllıca konuşmalardan hoşlandığınız için çevrenizdeki kişilerle gizlice alay etmeden kendinizi alamazsın. Bol uzun mistik bir etek veya dar bir blue lean. İpek veya dantel bir bluz ve blazer ceketler parti kıyafetin olabilir. Parfümünüz, taze ot kokusu veya tropikal meyve kokusudur. Takıların uzak doğunun egzotik havasını çağrıştırır. Saçlarınızın ilginç ve sıra dışı bir kesimi vardır veya olabildiğince uzundur. Gözünden hiçbir şey kaçmaz. İşte bir Yay ve İkizlerle dostluk kurmaya hazırlanırken, sana kim engel olabilir ki. Koç erkeğinin tutkulu aşkı tüm taşlarınızı yerinden oynatmaya hazır fakat, Terazi erkeğinin karşı konulmaz çekiciliğine yenik düşebilirsin.

KOVA BURCU SAĞLIK
Açık fikirli ve düşüncelerini eyleme dönüştürdükleri zaman mutlu olan kişilerdir. Ekip çalışmasından mutlu olurlar. Kendi doğrularıyla hareket etmekten hoşlanırlar ve düşünüp hemen harekete geçerler. Metabolizmaları çok hassastır. Doğal ilaçlar vücutlarında daha iyi etki yapar. Biyoenerji, Akapunktur, Homeopati, alternatif tedavi yöntemleri ilgilerini çeker. Bir anda başlayan hızla iyileşen, ve iz bırakmadan ilginç bir şekilde ortadan kaybolan hastalıklara yakalanabilirler. Bilekleri çok hassas olan Kovaların, spor yaparken dikkatli olmaları gerekiyor. Ayakkabı seçerken dikkatli davranmalılar. Aynı anda bir çok şeyi yapmaya kalkarlar. Spor yaşamlarında önemli bir yer tutmalı, yoksa elektriksel enerjilerini boşaltma konusunda zorluk çekebilirler. Vücutlarına çok değer verirler. En küçük rahatsızlıklarda paniğe kapılırlar ve hemen doktora koşarlar. Formlarını korumak için, her türlü faaliyetler katılırlar kusurlarını düzeltme konusunda cesurca bıçak altına yatmaktan korkmazlar.

KOVA BURCU SEVDİKLERİ
Kova burçları için farklı hediyeler bulmalısınız. Modern kova kadınını teknolojik aletlerle mutlu edebilirsiniz. Mp3 çalar, teleskop, elektronik aletler, film DVD'leri, mutfak robotları ilk görüşünden itibaren onu mutlu edecektir. Zekasıyla her zaman övünen kova erkeğini zeka gerektiren oyunlar hediye ederek mutlu edebilirsiniz. Fotoğrafçılık malzemeleri, tablolar, ansiklopedik kitaplar, bilgisayar ve telefon aksesuarları da tercih edilebilir.