KOÇ

KOÇ

KOÇ

KOÇ BURCU
21 Mart - 20 Nisan

KOÇ BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

Grup: Ateş/erkeksi/değişken

Yönetici Gezegen: Mars

Renk: Ateş kırmızı, nar çiçeği

Uğurlu Taş: Pırlanta, yakut, ameist, demir

Şanslı Sayı: 9

Şanslı Gün: Salı

Karşıt Burç: Terazi

Şehirler: Floransa, Verona, Marsilya, Birminghom, Saragosa

Metal: Demir

Çiçekler: Lale, gelincik, renkli sardunya, hanımeli

Ağaçlar: Kara çam, selvi, ak diken

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ

Koç, Burçlar kuşağının ilk burcudur. Hareketli ve enerjik oluşları ile tanınırlar. Ben egoları çok fazla gelişmiştir. BEN, onların aynası olmuştur adeta. Bu burçta doğanlar çok pratiktirler. Olaylar karşısında coşkularını gizleyemezler. Yaşam yolunda canlılıklarını ve atılganlıklarını yitirmeden heyecanla ilerlerler. Merak ettikleri konularda olabildiğince yaratıcılardır. Amaçları doğrultusunda ilerlerken, kendilerini eylemleri ile kanıtlamak isterler. Eğer Koç'lar girişimde bulunacakları zaman izleyecekleri rotayı ayrıntıları ile planlarsa, enerjik yapılarının da yardımı ile daha da üretken olabilirler. Bencilliklerinden kaynaklanan sabırsızlıkları ve söz dinlemez yaratılışları yüzünden zaman zaman güç durumlara düştükleri de olur. Böyle anlarda başladıkları işlerini sonuçlandırmadan bırakırlar. Konuşmaları abartılıdır, bazen gerçekleri değiştirerek anlatırlar. Kavrama yetenekleri fazla olan Koç'lar yaşam sahnesinin başrolünde olmayı tercih ederler. Aşırı kıskanç ve bağımsızlıklarına düşkün olurlar.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Fiziksel yapıları uzun yüzlü ve uzun boyludurlar. Kolları ve bacakları güçlüdür. Esmer ve kıvırcık saçları vardır. Bakışları delici ve keskindir. Sağlıklı bir ciltleri vardır.Spor yapmaya meraklı oldukları için de, bir çok spor salonlarında Koçlara rastlayabilirsiniz. Güzel dişleri olan Koçların; gözlerini dikerek gülümsemesi, çevrelerini etkisi altına alır.

 

KOÇ BURCU KADINI

İhtiyatsız, coşkulu ve dik kafalı olan siz Koç kadınları için yaşam göründüğü kadar kolay değildir. Tutkulu ve idealist yapınızı her zaman vurgulayacak bir yaşam biçimini benimserken, himayeci ve korumacı içgüdünüzü ön plana çıkaran bir eş arar, size kafa tutacak bir sevgilinin özlemini duyarsınız. İlişkilerinizde son derece kıskanç bir yapı sergilersiniz.Tutkularınız derin, hisleriniz içtendir. Erkeğinizin iyi ve kötü gününde daima yanında oluşunuz, sizi ideal bir iş yapar.Yaşamınızda çocuklarınızın önemi çok büyüktür. Onlarla iyi geçinir ve onlara büyülü bir dünya yaratırsınız. Diğer annelere göre tek farkınız, her ağladıklarında koşup kucağınıza almayacak kadar onları onurlu bir kişilik kazandırma savaşı vermenizdir.

KOÇ BURCU ERKEĞİ

Bu kişiler oldukça çekici ve etkileyicidirler. Otoriterdirler. İstekleri gerçekleştirme konusunda engel tanımazlar. Aynı zamanda cüretkardırlar. Karşı tarafı avlaması gereken bir av olarak görürler. Bir Koç’la ilişki yaşamak o kadar kolay değildir. Eğer uzun süreli bir beraberlik planlıyorsanız, her an her şeye hazır olmalısınız. Heyecanlı ve meydan okuyan bir kişilikleri vardır.Yaşamlarında ikinci olmaktan nefret ettikleri için de, beraberliklerine kendi damgalarını vuran Koç’ların yanında olmak bile başlı başına bir olaydır. Birlikte oldukları kişiyi nefessiz bırakacak kadar hareketlidirler. Disipline gelemeyen araştırmacı ruhlarının derinliklerinde, onlara eşlik edecek bir sevgiliye gereksinim duyarlar ve yaşamlarında duygularıyla yarışırlar. Bağımsız kişiliklerinin sürekli sevgi ile beslenmeye ihtiyaçları vardır. Aşkta zafere ulaşmak isterler. Daha genç yaşlarda kafasındaki kişinin tipi ve kişiliğini şekillendirmiştir. Kıskançlık, onun duygularını besleyeceği için, bu özelliklerinden sıyrılmalarını beklememelisiniz. Gururludur ve kırıldığı zaman kolay affetmez. Sürekli övgüye ve takdir edilmeye ihtiyaç duyarlar.

 

KOÇ BURCU AŞK HAYATI

İlişkilerinde son derece kıskançtır. Sevdiğini kimseyle paylaşmak istemez. Fakat kendine kur yapacak birden fazla flörtü olabilir. Bir anda aşık olur bir anda vazgeçebilir. Uğruna özgürlüğünü feda edebileceği çok az kişi vardır. Tutkuları derin hisleri içtendir. Koçlar sevgiye çok önem verir. Çok beğenilen bir kişi olsa bile, kendisine güvenmez. Hep kusurları olduğunu düşünür ve yaşamı kendisine zindan eder.

KOÇ BURCU İŞ HAYATI

Onunla tanıştığınız anda farklılığını hissedersiniz. Ya çok sever veya hiç sevmezsiniz. Asla ortası yoktur. Engeller ve baskılar onu korkutmaz ve hep kendilerini başarıya odaklamışlardır. Belli hedefleri vardır. Sağa sola çarparak amaçlarına ulaşırlar. Düşe kalka yaşamaktan yorulmayan güçlü bir Mars enerjisine sahiptirler. Hatta, stresli işleri adeta kendileri davet eder. Onlarla bir iş yerini paylaşmak kolay değildir. Kolay emekli olmak istemezler. Doğal girişim yeteneği ve liderlik özellikleri ile yöneticilik basamaklarını kolayca çıkar.

KOÇ BURCU EĞLENCE HAYATI

KOÇ KIZLARI Son günlerde istemediğiniz bir şeyi size zorla yaptıran oldu mu? Sizi hayretler içinde bırakan, dudaklarınızı uçurtan ve bir o kadar mutlu eden. O kişi kesinlikle Koç kızıdır. Koç burçlar dünyasının ilk yıldızıdır. O büyümeyen bir bebektir. Kendi ihtiyaçları önceden gelir. Kim küçük bir bebeğe bencil diyebilir ki.. Çünkü o, kimseye rahatsızlık verdiğinin farkında bile değildir. Önemli olan kendisinin ne istediğidir. Sizin isteklerinizi sormayacak kadar bebeksi bir düşünce içindedir. Onda karışık bir şey yoktur. Karşınızda gördüğünüz kişi aslında odur.. Tek silahı korkusuzluğu ve saflığıdır. Yapmak istemediği bir şey için zorlayamazsınız. Hele emir vermeye kalkmak dünyada yapacağınız en son şey olmalıdır. Anında tepki verir. Çok çabuk kırılır. Hareket ve sözleri sertleşir. Hatta zorbalaşabilir. Onda incelik ve zarafet aramayın. Sizi utandırır. Kendisi aldırmaz. Eleştiricidir. Oldukça gururludur. Çocuk kalbi çok çabuk kırılır ve anında küser. Konuştuğu zaman onu dinleyin. Ondan ne beklediğinizi bilirse, sizi memnun etmek için canla başla çalışacaktır. Unutmayın ki, onun hayal gücünün gelişmesi için yardımınıza çok ihtiyacı vardır. KOÇ KIZIMIZ PARTİ HAVASINDA Katıldığı her partiyi bir ışık çemberi haline getirir. Kapıdan göründükleri anda, çevresindeki kişilerin derinden bir OH çekmelerine neden olur ve partinin havasını bir anda değiştirir.. Bu kızın enerjisi sayesinde ortam bir anda aydınlanır.. Dantelli mini eteği, üzerinizde kışkırtıcı ipek bluzu, ve yüksek topuklu ayakkabılarıyla bir çok erkeğin yüreklerini hoplatırken, hemcinslerinin de gizli kıskançlıklarına hedef olurlar.. Öylesine fütursuz ve kendilerinden emindirler ki, ortamın en yakışıklı delikanlısı hemen onlara yaklaşır.. Baharat kokulu parfümleri bir anda bulundukları alana yayılırken, onlar, kazandıkları zaferin tadını çıkarmaya başlamışlardır bile. Doğal cazibelerinin farkında oluşları kibir ve gururlu taraflarını körüklese de, hiçbir şeye aldırmadan gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenirler. Uyku sorunları yoktur ve geç saatlere kadar partide kalmaya devam ederler ve kendilerini merak eden ailesine de hesap vermek istemezler. Bir Aslan, Yay ve Kova duygusal anlamda Koç’tan etkilenirken, İkizlerle hararetli bir tartışma ve konuşma alanı yaratabilir, yeni bir dostluğun filizlerini atabilirsiniz.

KOÇ BURCU SAĞLIK

Koç burcu bedenin baş bölgesini yönettiği için, bu burçta doğan kişiler sık sık baş ağrısı çekerler. Aceleci ve telaşlı hareketlerinin bir sonucu olarak, vücutlarında bir yeri , özellikle de başlarını yaralayabilirler.Yüzlerinin bir yerlerinde yanık ve kesik olabilir. Koçların salgı bezleri, tehlike anında fazla adrenalin salgılar. Enerji ve coşkularını bu salgıya borçlu olmalarına rağmen, bedensel dengesizliklere de neden olur. Sinirleri bozulduğu zaman mideleri etkilenebilir. Çalışmak yaşam biçimi olduğu için, yorgun ve hasta olduklarını ancak yatağa düştükleri zaman anlarlar. En yüksek ateşte bile ayakta kalma savaşı verirler. Hastalanmaktan nefret eden bu kişiler, hastalık belirtilerini önemseme konusunda son derece ilgisiz davranırlar. Doktora gitmekten hoşlanmazlar. Koç burcunun metabolizması oldukça hızlıdır. Genelde kilo problemleri olmaz. Dönemsel olarak kilo alsalar bile, kısa sürede verebilirler. Sağlıklı ve lezzetli yemeklerden hoşlanan Koçlar bol bol vitamin, protein ve fosfor içerikli yiyecekler almalıdır. Özellikle geniş yapraklı sebzeler ve balık ve tavuk başlıca yiyecekleri olmalıdır.

KOÇ BURCU SEVDİKLERİ

Koç burcundaki kişiler adeta küçük bir çocuk gibidir. Sabırsız ve acelecidir. Özellikle hediye paketinizin janjanlı olmasına dikkat edin! Sevgiliniz Koç burcu ise; ona enerjik hissettirecek bir hediye almanız gerekir. Sadece sıradan olmamasına dikkat edin! Bundan pek hoşlanmazlar. Maceraperest Koç erkeğine alınabilecek en uygun hediyeler; spor yaparken giyebileceği kıyafetler, sıkı kazaklar, tişörtler, dar kesim gömlekler, sportif kol saati, son Moda ayakkabılar, uçucu parfümler, araba aksesuarları, maç bileti, marka bir cüzdan ya da çanta olmazsa olmazdır. Makyaj malzemeleri, parfüm, kırmızı ya da turuncu gece elbisesi ise Koç kadını için en uygun hediyelerdendir. Koç kadınına küpeler, gümüşi mücevherler, renkli aksesuarlar ve sarı renkli çiçekler hediye edebilirsiniz.