Kendin yap, paspas yenileme, eski eşyaları değerlendirme, 5 minute crafts, eski paspas yenileme, paspas yapma, kendin paspas yap, iyi fikirler

İYİ FİKİR OLABİLİR

İYİ FİKİR OLABİLİR

Kendin Yap: Eski Paspas Yenileme

Eski paspas yenileme projesiyle kapı önünüzü güzelleştirebilirsiniz. Son derece basit bir uygulamayla eski paspasınızı çöpten kurtarabilir hem de keyifli bir saat geçirebilirsiniz.

Evinize gelen misafirlerinizin ilk gördüğü şey, kapınızın girişidir. Evinizin konuksever ve güzel görünmesi için “ilk intiba” oldukça önemli. Kapı önünde bulunan eski paspas, ilk izlenim için hoş durmayacaktır. Eğer “kendin yap projeleri”ne ilgi duyuyorsanız, eski paspasınızı çöp olmaktan kurtarabilirsiniz. Böylelikle bütçe dostu bir proje ile keyifli bir saat de geçirmiş olursunuz.

Eski paspas yenileme projesi yapmak oldukça düşük bir bütçeden geçiyor. İhtiyacınız olan sprey ya da kumaş boya ve dilediğiniz formlarda şablonlar… Öncelikle şablon seçmeden, kapınızın önünde nasıl bir izlenim yaratmak istediğinize karar vermelisiniz. Sayılar, hayvan figürleri ya da farklı desenleri eski paspasınızda kullanabilirsiniz. Renklere de karar verdikten sonra iş, şablonu oluşturup projeyi hayata geçirmeye kalıyor.

Eski paspas yenileme projesi için şablon kullanmaksızın kendi yaratıcılığınızda uygulamalar da yapabilirsiniz. Örneğin renkleri karıştırarak sanatsal yönünüzü ortaya çıkartmanız mümkün. Hafta sonunda kafanızı dağıtacak, yaparken eğleneceğiniz ve sonunda da yeni bir paspasa kavuşacağınız proje için size ilham verecek örnekler sunuyoruz. İçlerinden birinden ilham alarak, işe koyulabilirsiniz.

1. Renkleri seçin, boyayın

 

2. Anahtar paspasın üzerinde​

 

3. Eski paspaslara şık figürler

4. Mesaj var!

5. Renklerle eski paspas yenileme 

6. Stencillerle kolay uygulama

7. Bantla, boya…

 

8. Harfler…

9. Rakamlar…

10. Şablon oluştur, boya…