gribe ne iyi gelir, ilaçsız grip tedavisi, grip olmamak için ne yapmak lazım, grip tedavisi, grip önle, gribi önlemek için nasıl beslenmek gerekir

GRİP OLMAYI ENGELLEYEN BESİNLER

GRİP OLMAYI ENGELLEYEN BESİNLER

İnfluenza virüsü gribe neden olan virüslerden bir tanesidir. İnfluenza virüsü baş ağrısı, burun akıntısı ve öksürükle kendini gösterir. İlkbahar, sonbahar ve kış aylarında görülebilen bu virüs tedavi edilmediğinde oldukça tehlikeli olabilir. Gribe neden olan virüs olarak bilinen ınfluenza virüsüni bağışıklığınızı güçlendirerek tedavi edebilmek mümkün.

Birazdan vereceğimiz gıdaları tüketerek gribe neden olan bu virüsü engelleyebilmeniz mümkün olacaktır.

Balık

Balık bağışıklık sistemi ve kalp hastalıkları için tüketilmesi gereken gıdaların en başında yer alır. Balık omega 3 yağ asitleri bakımından zengindir.

Balık yemek solunum yolu iltihabını azaltmaya da yardımcı olabilir. Böylece, tıkanıklık ve ağrı kontrolünü kolaylaştırır.

Gribi önlemek için aşağıda vermiş olduğumuz balık çeşitlerini tüketebilirsiniz.

Somon, sardalye, ton balığı, ringa

Sarımsak 

Sarımsak doğal bir antibiyotiktir. Genel olarak sarımsak, bağışıklık sistemini düzeltir, burun tıkanıklığı ve çeşitli enfeksiyonel hastalıkların yaşanmasına engel olur. 

Ispanak 

Ispanak içerisinde bol miktarda demir ve C vitamini barındırır. Aynı zamanda kalorisi oldukça düşük olan bu sebze bağışıklığınızı güçlendirmenize yardımcı olarak, gribi engeller. 

Mandalina ve portakal 

Mandalina ve portakal içerisinde bol miktarda C vitamini barındırmaktadır. Düzenli olarak tüketilen mandalina ve portakal hücrelerin onarılmasını sağlar ve gribi engeller. 

Nar 

Nar içerisinde yüksek miktarda C vitamini barındırmaktadır. Narı kendi başına veya yoğurtla beraber tüketebilirsiniz.