boğa burcu, boğa burcu özellikleri, boğa burcu kadınları, boğa burcu erkekleri, boğa burcu kişisel özellikler, boğa burcu aşk hayatı, boğa burcuna uyumlu burçlar

BOĞA

BOĞA

BOĞA BURCU
21 Nisan - 21 Mayıs

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Grup: Toprak/dişi/sabit/negatif

Yönetici Gezegen: Venüs

Renk: Ateş pembe, açık mavi, eflatun

Uğurlu Taş: Elmas

Şanslı Sayı: 6

Şanslı Gün: Cuma

Karşıt Burç: Akrep

Şehirler: Newyork, Dublin, Leipzig, Rodos

Metal: Bakır

Çiçekler: Pembe gül, pembe karanfil, şebboy, menekşe

Ağaçlar: selvi, dişbudak, asma incir, elma, armut, kayısı badem, eğreltiotu

 

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Boğa'lar hedefleri doğrultusunda ilerlerken, tüm dikkatlerini toplayabilme yeteneklerinin yanında maddecilikleri ile tanınırlar. SAHİP olma onların yaşam gerçekleridir. Bireysel ilişkiler konusunda son derece güvenilir olan Boğa'lar, insanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Yaşamları boyunca güven ararlar ve bu yüzden kendilerini riske atmazlar. Amaçladıkları işler konusunda gösterdikleri sabır, bazen diğer kişileri çatlatacak boyutlarda olabilir. Bütün bunlara rağmen çevresi tarafından aranılan, sıcakkanlı insanlardır. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Yaşamdaki isteklerini elde ettikleri zaman, hiçbir koşul onları başka yönlere çekemez. Parayı rahata ulaşmak için bir araç olarak görürler. Mal ve mülk edinme konusunda beceriklidirler. Finans ve yatırım konuları ilgilerini çeker.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Kısa boylu, sağlam bir boyun yapısına sahiptirler. Kısa bir boyun ve mahmur bakışlıdırlar. Esmer tenli olup, koyu ve sıcak bakışlı kişilerdir. Saçlar gür ve kıvırcık olabilir.Özellikle boğa kadınları genç yaşlarda çok güzel olmalarına karşın, ileri yaşlarda aşırı nişastalı yiyecekler tükettikleri için, yüz hatları hantallaşır ve kalın bir bedene sahip olurlar.

BOĞA BURCU KADINI

Çok güçlü bir fiziksel yapıya sahip oldukları için, aşkta da aşırılıklara kaçabilirler.z. Gerçek sevgiyi ararken, yanlış evliliklere sürüklenebilirler.. Sessiz, sakin yapınıza rağmen, derin ve yoğun duygulara sahiptirler.. Ses tonları mükemmeldirler. Sanata karşı eğilimlerini engelleyemezler. Güzelliğe ve uyuma olan tutkularını herkes anlayamaz. Her şeyden şikayet eden kadınlardan olmadıkları için de, çoğu kez gereğinden fazla sorumluluk alırlar.. Annelik ve eş olmak onlara çok yakışır. Hiç bu kadar eviyle bütünleşen bir kişi göremezsiniz. Sakin ve dişi yapılarıyla çocuklarını ve sevdiklerini çok güzel taşır ve hiç de şikayet etmezler.. Çocukları daha küçük yaşta disiplinli ve derli toplu olmayı öğrenmişlerdir ve ömür boyu annalerine minnettar kalıcaklardır. Mutfak malzemelerine karşı zaafları çok fazladır. Günün uzun bir zamanını mutfakta geçirebilirler.

BOĞA BURCU ERKEĞİ

Ciddi ve sakin yapıları ile, iyi bir aile reisi olmaya adaydırlar. Son derece sabırlı, pratik ve çözümleyicidirler. Doğuştan baba özelliklerine sahip oldukları için muhakkak baba olmaları gerekmez. Çevresindeki her çocuğa gerçek bir şevkat gösterir. Yüksek standartta yaşadıkları için, konforlu bir hayata hiçbir zaman “hayır” demezler. En büyük amaçları; sevdikleri ile birlikte, duygu dolu anlar yaşamalarıdır. Köklerine çok bağlı olan bu kişiler, ömür boyu yaşlı akrabalarının her türlü sorunlarına koşarlar. Yaşamın temel taşları oldukları için de ne zaman başı sıkışan bir dostu varsa o her zaman ordadır. Onlara özel günlerinde, çok sevdikleri bir kitap, deri bir cüzdan, elektronik oyunlar, onları rahat ettirecek aksesuar niteliğinde eşyalar, örneğin; bir kuş tüyü yastık alabilirsiniz.

BOĞA BURCU AŞK HAYATI
Gerçek anlamda bu dişi kızımıza hangi erkek cesurca yaklaşır merek ediyoruz. Sizin için aşk gerçek bir duygudur.. İnatçı ve bağnaz yönleriniz birçok erkeği pes ettirecek güçtedir. Güzel ve özel yapınız,farklı bir karizmaya sahip havanızla her erkeğin başını döndürürsünüz.. Daha küçük yaşlarda AŞK sanatı çözmüş bir hava içinde gezerken, çevrenizdeki bir çok kişi sizi çok erken fark ederler.. Komşu çocuklarının büyüdükleri zaman evlenmeyi hayal ettikleri bir sembol olmak bilmem ne kadar hoşunuza gidiyor.. Yıllar sonra gençlik itiraflarında, dudaklarını uçuklatacak hikayeler dinlerken utanma ve gururlanma duyguları içinde gel gitler yaşayacaksınız ve bu büyük aşkların kahramanı olmak sizi oldukça mutlu edecektir.. Cinselliğinizi çok çabuk keşfedeceksiniz.

BOĞA BURCU İŞ HAYATI
Onun aşırı disipline önem vermesi her şeyi kendi sistemleri içinde çözmeye çalışması bir çok kişiye ters gelebilir. Özellikle; pratik çalışmayı yeğleyen kişilerle anlaması mümkün değildir. Sağlama yapmadan hiçbir şeyden emin olamadığı için, acele işleri sevenler için zor bir insandır. Yanlış bir yolda iken, bilgiç bir tavırla onun hatasını bildirdiğinizde çok sert bir tepki alabilirsiniz. Boğa’lar kendi hedeflerine ulaşmak için öylesine çok çalışırlar ki, yanında çalışanlar kişisel hedeflerini kontrol altında tutmak zorundadırlar.

BOĞA BURCU EĞLENCE HAYATI
BOĞA KIZLARI Geleceğe yönelik planlar yapmaya küçük yaşta başlarsınız. Daha küçük yaşlarda kariyerlerini titizlikle seçmek istersiniz..sizi ikna etmek o kadar kolay değildir. Karşınızdaki kişinin kibarlıkla size yaklaşmasını beklersiniz.. Sessiz ve sakin yapınız ile adeta olgun bir kraliçe gibisiniz.. Bir Boğa kızı olarak para kavramınız çabuk gelişir. Paranızı biriktirmekten hoşlanır ve lüks isteklerinizin madde boyutlarında olduğunu erken yaşta fark eder ve tüm gücünüz ile konforlu yaşamanın hayallerini kurarsınız.. Ailenizin yaşamınızda yeri çok büyüktür. Onlarla anlaşmak için elinizden geldiği kadar sorunlarınızı asgariye indirmeye çalışırsınız. Sevdiklerinizle birlikte olmaktan büyük zevk alırsınız.. Sevgi ve şefkat çerçevesinde başarılı ilişkiler kurmanız sizi diğer kişilerden farklı yapar.. Akrabalık ilişkileriniz yıllar geçtikçe daha anlamlı bir hal alır.. Buluğ çağınızdaki katılıkları yıllar geçtikçe törpülenir ve zaman içinde olgun bir genç kadın olmayı başarırsınız.. Boğa kızı için aşk duygusu çok önemlidir ve bu duyguyu çok erken keşfedersiniz.. Zor aşık olur ve benimseme huyunuz yüzünden sevdiklerinizden kolay vazgeçmezsiniz.. BOĞA KIZIMIZ PARTİ HAVASINDA Parti havanızdaysanız, gecenin mükemmel bir ev sahibi olabilirsiniz. Öz güvenli rahat ve dost canlısı. Yüzünüzde kendinden emin bir gülümseme ve sade bir çekicilik. Romantik çiçekli uzun ipek elbise sizi olduğunuzdan daha da romantik gösterebilir. İnsanlar size yaklaşmak için fırsat kollarlar. Onları tüm anlayışınızla yargılamadan dinlerken, gülümseyen çehreniz her dem tazedir. Gecenin ilerleyen saatlerinde bile, siz hala diri ve güzelsinizdir. Çiçek kokulu parfümünüzle çevrenize ılımlı bir hava estirir, bir Yengeç’le güzel bir sofra muhabbeti yapabilir, Başak ve Oğlak’la finans konularını tartışabilir, Bir Akrep’in cinsel dürtülerini atağa kaldırabilirsiniz. Gece boyunca gözleri ile sizi takip eden Aslana yaklaşmamanızı tavsiye edebiliriz. Sizi ormanına çekmek için tüm cazibesini kullanacaktır.

BOĞA BURCU SAĞLIK
Boğa burçları sakin yapılarına rağmen, yorulmak bilmeyen bir enerjileri vardır. Hangi işi yaparsa yapsın, kimin adına çalışırsa çalışsın, bu enerjileri en iyi şekilde kullanacaktır. Dünya nimetlerinden yararlanmak adına, yeme içme ve gezme konusunda aşırıya kaçabilirler. Boğa burcu ense ve boğaz bölgesini yönetir. Bu nedenle anjine ve soğuk algınlığına çok çabuk yakalanırlar. Troid salgıları çok olduğu için, sürekli kilo problemleri vardır. Genelde sağlıklı ve iri yapılı kişilerdir. Bazıları olağan üstü güçlüdür. diğer kişilere göre daha çok acıya dayanıklıdırlar. Sabırlı hastalardır. Doktorun öğütlerini aynen yerine getirirler ve ilaçlarını düzgün alırlar. Özellikle kışın dikkat etmezlerse; boğaz ağrısı, ses kısıklığı ve bronşit yakınmaları görülür. Boğa burçları ağır yemeklere düşkün olurlar. Çok kolay şişmanlarlar. Kilo ile ilgili tüm rahatsızlıklar onları bulur. Şeker hastalığı ve kalple ilgili problemler sağlıklarını tehdit ederken, ileri yaşlarda tansiyon problemleri en çok boğa kişilerinde görülür. Sebze yiyecekleri onların ilgilerini çekmezler. Bağırsaklarının. düzenli çalışması için, lifli yiyeceklere ihtiyaçları vardır. Troid bezlerinin iyi çalışmasını ve iyot ihtiyaçlarını gidermek için haftanın üç günü balık yemeleri gerekiyor. Boğa kadınları özellikle 35 yaşından sonra daha çok vitamin almalıdırlar. A ve E vitamini zengin gıdalara yer vermelidirler. Ayrıca kepekli gıdalar yemeli ve sevmeseler de spora ağırlık vermelidirler.

BOĞA BURCU SEVDİKLERİ
Boğa burcu sevgilinizi mutlu etmek oldukça zordur. Bu espritüel insanlar en fazla değerli taşlardan hoşlanırlar. Altın ve ziynet eşyaları gibi. Güzelliklerine düşkün boğa kadınları için güzellik ürünleri, terlik, yumuşak dokuma kazak, parfüm ya da tek taş yüzük sevineceği bir hediye seçeneğidir. Boğa erkeğini de deri bir cüzdan ya da şık bir şarap seti oldukça mutlu edecektir. Her iki cinse verilecek hediyenin de şaşırtıcı ve unutulmaz bir sevgililer günü hediyesi olmasına dikkat edin.