başak burcu özellikleri, başak burcu kadınları, başak burcu erkekler, başak burcu, başak burcu kişisel özellikler, başak burcu aşk hayatı, başak burcuna uyumlu burçlar

BAŞAK

BAŞAK

BAŞAK BURCU

22 Ağustos - 23 Eylül

BAŞAK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

Grup: Toprak/dişi/değişken

Yönetici Gezegen: Merkür

Renk: Açık sarı, açık mavi, turkuvaz

Uğurlu Taş: Mavi safir, mavi necef, mavi kristal, zebercet

Şanslı Sayı: 5

Şanslı Gün: Çarşamba

Karşıt Burç: Balık

Şehirler: Paris, Bostoni, Kudüs

Metal: Civa

Çiçekler: Açelya, sarı menekşe, lavanta, zambak

Ağaçlar: Fındık, kayın, meşe

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Yönetici gezegeninizden dolayı hep bilgiyi ararlar. Zekalarını kendilerine yardımcı olan bir hizmetçi gibi görürler. Bu nedenle Başak burcunu tanımlayan sözcük 'İncelerim “ dir. Başak'lar çalışkan ve pratik insanlar olup, yaşamlarındaki en önemli konu İş' tir. Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar. Onların dinlenme biçimi bile başkalarına yorucu gelebilir. Başak'ların yaşamda ayrıntılar arasında boğulma riskleri hep vardır. Böyle anlarda bile, kendi yöntemleri ile yaptıkları işlerde gelişigüzel şeyler bulunabileceğini kabul etmezler. Başaklar, genellikle kendilerini hiç kimseye kullandırtmazlar, sınırlarını belirleyerek 'hayır' demesini bilirler. Tutumlulukları bazen pintilik derecesindedir. İçli-dışlı olmayı sevmedikleri için, soğuk ve mesafeli bir görünüşleri vardır.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Başak burcunun tipik fiziksel özellikleri: Uzun bir boy, ince bir bel yüzü pembe beyaz veya esmerdir. Saçları koyu renk ve genelde uzun olur. Sağlıklı saç tellerine sahiptirler. Gözleri insanın içini okur gibi baktığı için de hemen onun etkisinde kalırsınız Farklı bir karizması vardır. Sistemli ve kuralcı yapıları dış görünüşlerine de yansır. Onları asla dağınık ve gelişigüzel göremezsiniz. Kıyafetleri klasik fakat etkileyicidir. Daima kaliteli yaşamaktan hoşlandıkları için, bütçelerini yansıtan hoş kıyafetleri kullanırlar, fakat abartıya kaçmamak şartıyla.

BAŞAK BURCU KADINI

Garip bir doğaları vardır. Az veya çok, kendilerine yeten tavırlarıyla evliliğe her zaman tepkilidirler.. Seçici ve eleştirici tutumlarıyla, aşkı sürekli kendilerinden sürekli uzaklaştırırlar. Hele evliliği hiç yaklaştırmazken, ilişkilerinde bencilliklerini ortaya koyarlar.. Eğer; bir gün gerçekten evlenmeyi isterlerse, ilişkilerini saygı ve mantık çerçevesinde yürütürlerdir.. Mükemmelliği arayan bir kişi olarak, seçtikleri eş onları fazlasıyla hak ederler.. Onlar da bunun farkındadır. Bu evlilikte, asla ayrılığa yer olmayacaktır. Kusursuz bir anne örneği oldukları için, çocuklarınında her konuda mükemmel olmasını isterler.. Ev ve iş yaşamı aynı derecede önemli olduğundan, her ikisini de başarılı bir şekilde götürürsünüz. Çocuklarıyla terbiyeli ve söz dinleyen çocuklar olacak ve saygılı bir şekilde ilişkileriniz yürüteceklerdir.. Klasik ve sade zevkleri vardır. Hedeflerini iyi seçerler. Başarı için hiçbir engel tanımazlar.. Tarafsız gibi görünseler de, taraf tutarlar. Tutkulu fakat kinci değildirler.. Duygu ve mantığı arasında müthiş bir denge yeteneği vardır.. İlişkilerinde çok severse taviz verirler.. Tenkit edilmeye gelemezler.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ

Yaşama sade bakan doğal ve samimi kişilerdir. Onlarla yaşamak kolay değildir. Çünkü disiplin duygusu içinde yaşadıkları için, birlikte oldukları kişilerin de yaşam düzenlerine karışırlar. Titiz ve sorgulayıcıdırlar. Amaçsız ve beklentisiz kişiler için, zaman harcamaktan hoşlanmazlar. İyi, bir aile reisi oldukları söylense de, bunu geciktirmek için her türlü yolu denerler ve müzmin bir bekar olmaktan kurtulamazlar. Aşk ilişkileri zordur..Sürekli denetleme duyguları yüzünden partnerleriyle aralarında sürekli sorun çıkar. Baba oldukları zaman da bu duyguyu geç tatmanın keyifsizliğini duyarlar. Onları en iyi koşullarda yetiştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar . Çocukları onların düzenlerinden sıkılsa bile en küçük sorunlarında yanlarında, babalarını görmekten keyif alırlar. Temkinlidirler ve hata yapmaktan çekinirler. Mükemmel olmak için her türlü olanakları sonuna kadar savunur ve kullanırlar. Yapmak istedikleri ile hayalleri arasında uçurum yoktur. Dünyayı kendi kişisel çerçevesinden görmeye alışkındırlar. Duygusal istekleri ve arzuları ön plandadır..Sabit düşünme konusunda ısrarcı ve ödün vermedikleri için kendini zorlayacak konular ortaya çıkacaktır.

BAŞAK BURCU AŞK HAYATI

Mantık ve duygu karmaşası yaşadıkları için, sürekli düzen arayışı içindedirler. Yaşamlarında gerçek aşkın sadece mantık süzgecinden geçtiğine inandıkları için, isteklerine kavuşmak için idealleri için yaşarlar. İstemeseler de ön yargılı olmaktan kendilerini alamazlar. Birlikte olduğu kişi sürekli mükemmel görmek istedikleri için, partnerlerini tenkitleriyle yaşamlarından bezdirebilirler. Yüksek standartları zamanla kendileriniz de rahatsız eder. Çok geç yaşlarda evlenen bir çok müzmin bekar Başak bulmanız mümkündür. Kendilerini kolay teslim edemezler. Yaşamı sorgulamaktan vazgeçmedikleri müddetçe duygularında ön yargılı olmaya devam ettikleri müddetçe aşklarını zor yaşayacaklardır. Yaşamı ve aşkı sorgulamaktan vazgeçmelisiniz. Duygularınızın sizi yanıltabileceği kuşkularına artık son vermeli, ön yargılı davranmanın yanlışlarını görmelisiniz. Aşkın küçük detayları yerine, size sunulan güzelliklerini yaşamalısınız.

BAŞAK BURCU İŞ HAYATI

Onun mükemmel olma tutkusu yüzünden, kötü bir çalışma arkadaşı olabilir. Dikkat ve metot kişisidir.Yanında çalışanlardan sürekli ayrıntı bekleyebilir. Bir Başakla çalışmak istiyorsanız, onu olduğu gibi kabul etmelisiniz. Başaktan yaralanmak ve onu kullanmak çok zordur. Akıllı ve zeki bakışlarıyla sizi hemen yakalar. Zaman ve enerji açısından cömert olmakla birlikte, aşırı talepleri hemen sezer. Onun ağzından övgü dolu bir söz duyamazsınız. Kriz anlarında soğuk kanlı davranışlarıyla sizi en iyi rahatlatan yine Başaktır. Organizasyon işlerde kesin başarı bekler ve başarısız kalırsanız suçlamaya hazırdır.

BAŞAK BURCU EĞLENCE HAYATI

BAŞAK KIZLARI Aslında pek belli etmesen de, oldukça utangaç bir yapın var. Güvenilir ve samimi olman bazen antipatik olabilir. Dürüstlüğün agresif sınırlarında olduğu zaman çevrendekiler sana kızabilirler. Aldırmaz ve bildiğin konulardan taviz vermezsin. Çevreni eleştirmekten korkmadığın bir gerçek. Peki seni tenkit ederlerse ne yaparsın ?.. Üstelik karşınızdaki kişi sonuna kadar haklı da, olabilir. İşte o zaman karşındaki kişiye dünyayı zindan edebilir, kendini savunmak adına düşünmeden konuştuğun kelimeler hızlı bir şekilde ağzından dökülürken haksız olacağını düşünmezsin bile. Her şeye rağmen, zor günlerin dostu olduğun için, insanlar seni severler. Sürekli dağınık olduğunu söyleyebilir ve zamanın sana yetmediğinizde yakınabilirsin de… Çevrendeki diğer kişilere göre çok daha planlı ve programlı olduğunu kim bilir kaç kişi sana hatırlattı. Derslerini programlı yapar ve kuralların dışına çıkmadığın içinde gizli takdirler hep senindir. Sınıfın en sakin ve disiplinli öğrencisi olabilirsin. Seni anlamak kolay değildir. Hızlı düşünür ve karar veren sen, bazen en sakin kişileri bile çileden çıkaran bir ağırkanlılık sergileyebilirsin. Anlaşılmak için özel bir çaba sarf etmelerini istemediğin için de, kendi dünyanda yaşamayı yeğlersin. BAŞAK KIZIMIZ PARTİ HAVASINDA Disiplinli ve sadeliği seven siz Başaklar için, görkemli toplantılar can sıkıcı ve iticidir. Arkadaşlarının ısrarına rağmen, tercihin küçük ve samimi dostlukların olduğu ortamlardır. Giyim zevkinde titiz bir seçicilik örneği sergilerken, klasik fakat şık kıyafetleri tercih edersin. Sabun ve fresh kokulardan vazgeçmez, az makyajlı yüzünüzde daima taze bir genç kız havası estirirsin.. Kaliteli yemeklerden ve beyaz şaraptan hoşlanır sıcak dost sohbetlerini tercih eder flört tarzı ilişiklerden uzak durursun. Boğanın ciddi konuşmaları ilgini çekerken, Yengeçle rahatlatıcı bir sohbet yapabilirsin. Oğlakla gizli bir şekilde çekişmek hoşuna gidebilir. Bir Akrep’in cazibesinin etkisinde kalman fazla zamanını almayacak ve duygusal kapılarını ona aralayacaksın.

BAŞAK BURCU SAĞLIK

Bir Başak burcu kız olarak çalışkan ve pratiksin.. Kuruntulu ve geleneksel yapını yüzünden her şeyi kafana fazla takar ve kendini her hastalığa aday görürsün. Doktorlarda ve hastanelerde en çok Başak burcu kişilerine rastlarsınız. Mızmız ve kaprisli yapını çevrendeki herkesi canından bezdirebilir. Kolay inanmadığın içinde sürekli doktor değiştirirsin. Pratik zekan ve önlemci yapın sağlık koşullarına çabuk uyum sağlamanı sağlar. Eğer doktorlar iyileştirme yöntemlerini açıklarlarsa anlayışlı ve uyumlu bir hasta olursun. Başak Burcu sinir sistemi ve bağırsakları temsil eder. Mide hastalıklarına yatkınsın.. Dengeli beslenmek zorundasın.. Yoksa, yaşamın boyunca bir çok sindirim hastalıkları peşini bırakmaz. Birçok Başak vejeteryan olup, ömür boyu sağlıklı beslenirler. Başak Burcu titiz yapısını sağlığına özellikle yansıtır. Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak kalmalısın. Nişasta ve kahve bağırsakların için sorun olur. Beyaz et, peynir, bol meyve, balık, yoğurt bünyenin gerçek dostlarıdır. Stres en çok senin burcunun kişilerini etkiler. Neşeli ve ruh haline uygun yerlerde kalmaya özen göstermelisin.

BAŞAK BURCU SEVDİKLERİ

Sağlığına ve hijyenine düşkün Başak burçları daha çok fonksiyonel hediyelerden hoşlanır. En sevdiği hediyeler arasında parfümler ön plana çıkıyor. Hafif kokulu, şekerli, limon ve portakal esanslı parfümler alabilirsiniz. Titiz, kuralcı ve düzenli başak burcu kadını için antika eşyalar, parfüm ya da heykel iyi bir hediye seçeneği olabilir. Okumayı seven başak erkeklerine ise kişisel gelişim kitapları, bornoz, havlu, traş makinesi, bilgisayar, masa lambaları ve tablolar hediye edilebilir.