balık burcu, balık burcu özellikleri, balık burcu kadını, balık burcu erkeği, balık burcu kişisel özellikler, balık burcu aşk hayatı, balık burcuna uyumlu burçlar

BALIK

BALIK

BALIK BURCU
20 Şubat - 20 Mart

BALIK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ
Grup: Su, dişi, negatif, değişken

Yönetici Gezegen: Jüpiter, Neptün

Renk: Deniz Yeşili, mavi, yeşil

Uğurlu Taş: Ay taşı

Şanslı Sayı: 3

Şanslı Gün: Perşembe

Karşıt Burç: Başak

Şehirler: Londra, Panama

Metal: Platin

Çiçekler: İnci çiçeği, beyaz gül, zambak, Papatya

Ağaçlar: Kestane, meşe, dut, dişbudak

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Sabır, eli açıklık ve duyarlılık bu burçta doğan kişilerin en önemli nitelikleridir. Büyük bir inandırma yetenekleri vardır. Dürüst, vicdan sahibi, sadık ve uysaldırlar. Her çevreye kolayca uyabilirler. Genellikle hayal dünyasında yaşarlar. Yaşam görüşleri ciddi fakat gerçekçi değildirler. Balık burcu, diğer burçlar arasında dış etkenlerden en çok etkilenen kişilerdir. Düş dünyasında, öylesine mutludur ki, bazen onun aptal olduğunu bile düşünebilirsiniz. Ama, zannettiğinizden daha akıllı ve kurnazdır. Sinirli yapısını gizli bir sakinlikle örterken, herkesin seçtiği özel bir kişi olmanın hayallerini kurarlar. Yaşam onun için ürkütücü ve korkunçtur..Balık burcu insanını dışarıdan gözlemleyenler; duygusal yapısının bir aşk acısına dayanamayacağını zannederler ve kötü haberi hemen vermek istemezler. Aslında, kırılgan görüntüsünün altında güçlü bir kişilik yatar. Göz yaşlarını kısa sürede kurutur ve mendillerini bir kenara atarak, yeni bir yaşamın içinde kendini bulur. Onları teselli edecek o kadar kişi bulunur ki; yeni bir aşk acısı kapısını çalıncaya kadar, hayatını istediği gibi yaşar. Duygusal kırıklıklar pes etmelerine yetmez ve bir sürü yarım kalmış aşkıyla birlikte bir dolu anlatılacak anılarıyla yaşamını tamamlar.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Balık etinde olup kol ve bacakları kısadır. Soluk tenli, açık kahverengi gözlü, uykulu gibi mahmur gözleri vardır. Kilo almaya meyillidirler. Yaşı ilerlediği zaman alın açılır ve şakaklardan beyazlamaya başlar. Her şeye çok çabuk ağladıkları için, gözleri hep nemlidir. Balıklar son derece hassas insanlardır. Kendi dünyalarında yarattıkları fanteziler ve gerçekler arasında sıkışır kalırlar. Zodyak’ın en melankolik burcudur. Kafalarına taktıkları bir problemleri varsa, çevrelerinden kopuk yaşarlar. Sürekli uykusuzluk çekerler. Sinirleri çok hassas oldukları içinde çok çabuk yıpranırlar. Alkol ve uyuşturucuya karşı dayanıksız bir yapıları olmasına rağmen, her fırsatta bu tür şeylere sığınabilirler. Yıllardır yapılan astrolojik araştırmalara göre; intihar vakaların çoğu balık insanlarında rastlanmıştır. Psikologlara en çok giden kişilerin de balık insanları olduğu saptanmıştır. Kış mevsimi balıklar için çok zor geçer. Soğuk algınlığına çabuk yakalanmaları, tüm mevsimi ellerinde mendil ile geçirmelerine neden olur. Ayakları çok hassas olduğu için, en küçük bir üşütmede karın ağrısı çekerler ve çok çabuk yatağa düşerler.

BALIK BURCU KADINI

Sonsuz aşka ve romantizme inanır. Hayal güçleri çok kuvvetlidir. Hayal kırıklıkları yaşamlarından hiç eksik olmaz fakat yinede aşkı aramaktan vazgeçmezler. Aşamadıkları kalp ağrılarına rağmen, her yeni aşka umutla bakarlar. Duyguları sürekli karışıktır. Güven arayışı içinde oldukları için, bazen yanlış ilişkiler yaşamaları her şeyi yeni baştan başlatmalarına neden olur. Alışkanlıklarını kısa sürede terk ettikleri içinde, kalp acılarını çabuk unuturlar ve yeniden aşık olurlar. Evliliğe en yatkın ve arzulu burçtur. Çoluk çocuğa karışma konusunda acele ederler. Geçmişten kolayca kopmadıkları için, anıların yaşantılarında yeri çok fazladır ve kimsenin geçmişleri için, kötü bir söz söylemelerine izin vermezler. Dünyaya gözlerini açtıkları anda, geçmişlerine bağlı olarak yaşarlar Yaşamlarında anneleri çok önemlidir..Duygu ve sezgileri çok güçlüdür ve ideal eşlerini gördükler anda, onların yaşantılarında önemli yeri olacaklarını hissederler. Aldatmaktan ve aldanmaktan nefret ederler ve bu konuda asla affedici değildirler. Güvenli ilişkileri severler. Aşkta mantıkla değil, duygularla hareket ederler. İçlerinde devamlı red edilme korkusu ile yaşarlar. Çoğu kez duygularını açıklamaktan hoşlanmazlar. Güvendikleri kişilerden aldıkları destek çok önemlidir.

BALIK BURCU ERKEĞİ

O, yalnız bir adamdır.. Ne zaman, ne yapacağı hiç belli olmaz. Onu tanımakla şanslı mısınız, hiç bilinmez. Size elini uzatır ve kendi denizinde birlikte yüzmenizi teklif eder. Oysa, her şey size yapancıdır. Şaşkınlıkla ona eşlik etmeye çalışırsınız. Sizin sınırlarınızı bilmez. Hep kendi sularında yüzer. Yüzmeyi onun kadar bilmiyorsanız, alır başını çeker gider. Ona belki de asla bir daha karşılaşma şansınız olamayacak ve akılınızda daima gözyaşlarını silen bir Balık hatırlayacaksınız. Bir gün bittiğine sizde inanmayacaksınız. Belki de yıllar sonra, yanınızda size eşlik edecek bir Balık erkeği olacaktır. Hangisinin olacağın siz karar vereceksiniz. Kendi değer yargılarına göre yaşamaktan yanadır. Çevreye farklı gelen yapısıyla hep bir giz olarak anılacaktır. Kendisini güven içinde hissetmesi için, sürekli korunmaya ihtiyacı vardır. Bu şartları ona sağlarsanız, ömür boyu size yaslanacak ve mutlu olacaktır. Kendisinden uzaklaştığınızı fark ederse, sessizce başka güvenler arayacaktır.

BALIK BURCU AŞK HAYATI
Güzel ve her iki cins de bakımlı olduğunuz için, çevrenizde sizi beğenen binlerce kişi vardır. Genelde narin bir yapın olduğu için çok çabuk incinirsin. Yüz ifaden durgun ve sakin olduğu için, karşındaki kişiye huzur verirsin. Fakat garip bir yönün vardır, çok mutlu göründüğün anlarda bile anında üzülebilirsin. Seni dış dünyanın sorunlarından koruyacak gerçek bir aşka ihtiyaç duyarsın. Duygularını paylaşacak birilerinin olması çok önemlidir. Hep imkansız aşkları kendine çekersin. İçinde sakladığın özel duygularını hiç kimseyle paylaşmak istemediğin için, yıllar sonra anlattığın platonik aşk hikayelerini, şaşkınlık içinde dinleyenler, böyle duyguların yaşanmış olacağına inanamazlar. Her türlü acıyı güler yüzle karşılayan sana nasıl bir takdir kazandıracak? Kendine sorman gereken çok soru var.

BALIK BURCU İŞ HAYATI
Balıklar sanatçı ruhlu kişilerdir ve ofis işlerine uygun değildirler. Çevresinde herkesin yardımına koşarken bile, hem kendisin, hem de çevresinin aklını karıştırır. Sürekli kendini bir işe ait olmadığı için suçlar, fakat asla ideal işini bulamaz. Bulunduğu yerde popüler insanların yanında olmak ister. Sıradan kişilerle çalışmak istemez.Hayal dünyasında yaşadıkları için, onların aklını başına getirecek arkadaşlara gereksinim duyarlar.Bulunduğu ofisin sakin olmasına özen gösterir, kalabalık ortamlarda dikkati dağılır.İletişim kurulamıyorsa onu yalnız bırakın. İhtiyacı vardır ve gerekirse size o, ulaşır.Onun sorunlarını dinlemeye kalkışmayın başaramazsınız, aklınız daha da karışır. Olayları abartmasına izin verin.buna ihtiyacı vardır. Gerçek dünyadan kaçarak, sanal yaşamında kendini daha güvenli hissedecektir, üstüne düşmeyin.

BALIK BURCU EĞLENCE HAYATI
BALIK KIZLARI: Hüzünlü bakışlarınız ve şiirsel konuşmalarınızla sizi fark etmemek imkansızdır.Sakin görünürsün fakat ruhunun derinliklerindeki fırtınaları kimseyle paylaşmak istemezsin. Yaratıcılığınla dokunduğun her şeyi güzelleştirirsin. İnce ayrıntılı küçük desenler, pırıltılı kumaşlar, seni yansıtır. Yürüdüğün her yeri güzelleştirirsin. Salına salına yürürken, çevrendeki kişiler seni hayranlıkla izlerler. Aşktan asla vazgeçmediğin için, çevren oldukça kalabalıktır. Evrenle aranda garip bir bağ vardır. Dokunduğun her şeye duru bir güzellik katarsın. Yoğun duygularını resim, müzik, yazı aracılığıyla ifade edersin. Çok hassas ve duygusal olduğun için, her an ağlamaya hazırsın. Kendini ilgilendirmeyen, tanımadığın kişilerin sorunlarına bile duyarlısın. Hayal kurmayı o kadar seversin ki, bazen hayalle gerçeği birbirine karıştırırsın. Oldukça derin bir kızsın. Sen herkesi anlarsın da, seni anlayan ne kadar çıkar bilmiyoruz… ? BALIK KIZIMIZ PARTİ HAVASINDA Sakin ve dingin yapınızı bir partide tanımak o kadar zor ki..İşte tüm romantikliğiniz üzerinizde yine. Dalgın ve hülyalı bakışlarınızı makyajla canlandırabilirsiniz. Mavi ve yeşilin her tonunu rahatça kullanır ve kıyafetinizi tüyler, parlak gümüş taşlar ve dantellerle süslersiniz. Yosunu ve denizi anımsatan parfümünüz kişiliğiniz tamamlarken, gecenin ilerleyen saatlerinde sizi tanımak imkansızlaşır. Romantik ve huysuz olan,. içinizdeki hapis olmuş tüm coşkular ortaya çıkarken siz bile durumunuza şaşar kalırsınız.Olağanüstü duygularla bezenmiş halinize eşlik edecek partneriniz işte hazırda bekliyor. Yengeç kıskaçlarıyla size yaklaşırken, bir Balığı yakalamanın zorluğunu ona yaşatmak istemeyeceksiniz. Akrep’in gözlerinden kaçarken, Oğlak’ın güvensizliğini birlikte yenebilirsiniz . Başak bol bol size akıl verecek aynı zamanda eleştirecektir. Terazi ile hoş ve sanatsal sohbetleriniz olacaktır.

BALIK BURCU SAĞLIK
Etrafında tüm negatif ve pozitif enerjiyi üstlerine çekerek, bulunduğun ortamın tüm elektriğini ayna gibi çevrene yansıtırsın.. Balıklar son derece hassas insanlardır. Kendi dünyalarında yarattıkları fanteziler ve gerçekler arasında sıkışır kalırlar. Zodyak’ın en melankolik burcuna sahipsin.. Kafana taktığın problemleri sürekli düşündüğün için çevrenden kopuk yaşarsın. Sürekli uykusuzluk çekersin. Sinirlerin çok hassas olduğu içinde çok çabuk yıpranırsın. Alkol ve uyuşturucuya karşı dayanıksız bir yapını olmasına rağmen, her fırsatta bu tür şeylere sığınabilirsin.. Yıllardır yapılan astrolojik araştırmalara göre intihar vakaların çoğu Balık insanlarında rastlanmıştır. Psikologlara en çok giden kişilerin de Balık olduğu saptanmıştır. Kış mevsimi Balıklar için çok zor geçer. Soğuk algınlığına çabuk yakalanmaları tüm mevsimi ellerinde mendil ile geçirmelerine neden olur. Ayakların çok hassas olduğu için en küçük bir üşütmede, karın ağrısı çekersin. Çok çabuk yatağa düşersin.

BALIK BURCU SEVDİKLERİ
Romantik ve şehvetli balık burçlarını heyecanlandıracak bir hediye seçmeniz gerekir. Seksi bir iç çamaşırı, tütsü, müzik CD’si, elektronik eşyalar, biblolar, heykeller ve güzellik ürünleri balık kadını için en uygun hediyelerdendir. Balık kadınının aşırı hassaslığı ve romantikliği hediye seçerken unutmamanız gereken tek şeydir. Sanatla yakından ilgili balık erkekleri için de tablolar, en sevdikleri müzik gruplarının orijinal CD'leri hediye edilebilir. Kişisel bakım setleri de balık erkeklerinin ilgilerini çekecektir.