aslan burcu, aslan burcu özellikleri, aslan burcu kadını, aslan burcu erkeği, aslan burcu kişisel özellikleri, aslan burcu aşk hayatı, aslan burcuna uyumlu burçlar

ASLAN

ASLAN

ASLAN BURCU
24 Temmuz - 21 Ağustos

ASLAN BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ
Grup: Ateş, erkek, pozitif, sabit

Yönetici Gezegen: Güneş

Renk: Koyu sarı, altın rengi, turuncu, kehribar

Uğurlu Taş: Sarı safir

Şanslı Sayı: 1-4

Şanslı Gün: Pazar

Karşıt Burç: Kova

Şehirler: Chicogo, Bombay, Philedelphia, Roma, Şam, Los Angeles, Prag

Metal: Altın

Çiçekler: Sarı krizantim, ayçiçeği, kasımpatı

Ağaçlar: Portakal, limon, defne, hurma, ceviz, badem

KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ:

Aslan kraldır, önderdir. Başkalarının yaşantılarını da onlar adına düzenlemek isterler. Her şeye karışırlar, kibirlidirler. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük 'Yönetirim' dir. Yaşam sahnesinde her zaman parlayarak, odak noktası olmak isterler. Organizasyon güçleri çok fazladır. İsteklerini başkalarına kabul ettirmek, onlar için yaşamlarının 'olmazsa olmaz' şartıdır. İyi zamanlarında etkileyici, güler yüzlü, başkalarına yardım etmeyi seven ve bunu kendine görev sayan Aslan'lar sevimli ve iyimser kişilerdir. Ona karşı hatalı davransanız bile, size olgun bir şekilde tepki verir. Fakat; Sabrı taştıktan sonra, dürüst ve mert, gerektiğinde sert bir şekilde tavır gösterir. Zor günlerinde şansları onlara her zaman yardım eder. Yönetici gezegenleri Güneş onları en karanlık günlerinde aydınlığa çıkarır. Eğitimsiz ve gelişmemiş Aslan tipleri çekilmez olurlar. Her konuda sahip olduklarından daha fazlası varmış gibi davranırlar.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ:

Aslan burcunun tipik fiziksel özellikleri: Boyları genelde uzun ve kemikleri kalındır. Omuzlar geniş, kaslar gelişmiştir. Açık renk saçlı, pembe beyaz tenli, büyük ve yuvarlak başlıdır. Gözleri iyi görür. Kadınları saçlarını çok severler. Dış görünüşlerine çok önem vermeleri yüzünden, onları her an bakımlı görebilirsiniz. Yürüyüşleri farklıdır ve girdikleri yerlerde gözle hemen üstlerinde toplanır. Fiziksel çekiciliğinin farkında oluşu, onu daha gururlu ve ben merkezci yapar.

ASLAN BURCU KADINI

Son derece sadık, cömert ve yüce gönüllü olmalarına rağmen, evlilikte her zaman şanslı sayılmazlar. Hatta ilişkileri tuhaf bir şekilde biter. Yaşamlarında çoğu kez çocuklarıyla sorunları olur. ve bu da evliliklerinin gölgelenmesine neden olabilir. Gençlik yıllarında acemi aşkların avcısıyken, yaşınız ilerledikçe olgun aşkların görkemli yaratıcısı olur ve yalnız bir yaşamı asla düşünemez.. Duygulu romatik bile olsa, lüks yaşam arzusundan asla vazgeçemez. Hayatında daima ona eşlik edecek aşklar vardır. Seçimleri isabetli ve uygun kişiler olacaktır. Dürüst olduğu için de, hayatındaki kişiden bıksa bile onu terk etmeden yaşantısına başka bir kimseyi almaz.. Aslan kadınları gece hayatından ve görkemden hoşlanır. Siz de, her konuda bu özelliğkerini yansıtan kıyafetler ve eşyalardan almanızı isteyebilir. Takıların da yaşantılarında önemli bir yer tuttuğunu unutmayın.Bu kadın saygı duyduğu bir eşi olduğu zaman yaşantısındaki kişiyide mutlu edecektir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ

Sıcak romantik, ateşli aşıklardır. Birlikte olduğu insanı ayaklarını yerden keser. İyi bir konuşmacı olduğu içinde, güzel aşk sözleri söylemekte üstlerine yoktur.Bulundukları her ortamda sevgi krallıklarını ilan etmeye hazırdırlar.Karşı cins çekici ve toplum içinde kendilerini belli eden kişilerdir.Cinsel açıdan yoğun yaşadıkları duygularını zor idare ederler.Aslan burcu kişisi partnerinden sürekli olumlu sözler duymaktan hoşlandıkları için, en küçük bir ilgisizlik karşısında tüm dengelerini yitirirler. Yaşamın karizmatik oyuncularıdır. Sizi seven bir aslan erkeğinden kurtulmanız o kadar kolay olmayacaktır. O sizi seçmiş ise ona direnmeniz faydasızdır. Farklı aşkların kahramanı olmaya eğilimlidirler. Güçlü yapılarını çocuklarınada yansıtarak, onların mükemmel olmasına çalışırlar. Aslan babası iyi bir baba olmanın tüm özelliklerini taşır.

ASLAN BURCU AŞK HAYATI
Özgürlüğüne düşkün ve başında görünmeyen bir taçla dolaşırsın. Kıskanç olduğun halde, kendin kıskançlığa dayanamazsınız. Yaşama çok bağlı olduğun için eğlenceli ve akıllı erkelerden hoşlanırsın. Aşk konusunda ayakların hep yerdedir. Gezmeyi ve eğlenmeyi seversin ama asla uçarı bir kız değilsin. Aldatılma konusunda son derece duyarlısın ve affetme özelliğin asla yoktur. Duygularını iyi kontrol edersin. Sana karşı art niyetsiz sevgi gösterildiği zaman, sende aynı şekilde davranırsın. Doğal bir asalete sahipsin. Affedici özelliğin yoğun duygularından dolayı kısıtlıdır. Yaşamın doğru kızları olduğun için, aşk hayatında ikili davranış biçimlerine karşısın ve karşındaki kişinin yalanını çabuk görürsün. Seninle yaşamak zor, aynı zamanda kolaydır.

ASLAN BURCU İŞ HAYATI
Mükemmel bir şirket başkanıdır. Başkalarının farklı yeteneklerini çok iyi anlar ve değerlendirir. Her konuda açık ve net bir stile sahiptirler. Onayladığı konuyu hareketleri ile belli eder. Başladığı bir iş konusunda son derece sebatkardır. Hiç ara vermeden uzun süre çalışabilir hatta günlerce çevresindeki her şeyi unutur. Konu bittiği zaman da hiç kimse onu yerinden kımıldatamaz. Onu ilgilendiren her şey görkemli ve gösterişli olmalıdır. Birlikte çalıştığı kişiler; dar kafalı ve kötü bir organizatörse, bulunduğu yeri terk edebilir. Gençlerle çalışmaktan daha büyük zevk alırlar.

ASLAN BURCU EĞLENCE HAYATI
ASLAN KIZLARI Çarpıcı giyim tarzın, aslan yelesi saçın ve alımlı yürüyüşünle uzaktan bile keşfedebilirsiniz. Başkalarının dikkatini çeken kıyafetleri tercih edersin. Canlı renkler tam senin içindir. Kendini beğenmiş, kibirli görünüşünle fark edilmemen mümkün değildir. Saçın uzun olmasa bile kabarık ve havalı bir görünüşün vardır. Güneşlenmeyi çok seversin. Uçuşan modelleri tercih edersin. Bir aslan kızı olarak lüks objeler daima ilgini çeker. Övülmeyi ve pohpohlanmayı seversin, ama; gerçek iltifatları hemen fark edersin. Arkadaşlarının her türlü sorunlarına sahip çıkarsın. Göz önünde olmak ve alkış almak seni mutlu eden güzel şeylerdir. Özel bir kızsın ve özel kalmak için tüm maharetlerini çevrene yayarsın. Işıklarından herkes yararlanır. ASLAN KIZI PARTİ HAVASINDA Güçlü kişiliğin ve özgüveninle partilerin odak noktası haline gelirsin. Dikkat çektiğinizin farkındasınız ve tüm partilerin en çarpıcı kişisi olmaktan kendiniz alıkoyamazsınız. Saçların ve alımlı giysilerinle bulunduğun ortamın kraliçesi olmaya adaysın. Pırıltılı kıyafetler, gerçek mücevherler, danteller, ipekler, ve geniz yakan parfümleriyle, kim bir Aslan’a karşı koyabilir. İşte sizi gözünüze kestiren bir Koç, kalbinizi fethetmeye hazırlanırken, güzel sesli ve etkileyici gülümsemesiyle bir aşk tanrısı olan Terazi seni daha çok etkileyebilir.. Komik fıkralarıyla seni güldüren bir Yay’ın dostluğunu kazanırken, İkizlerin seyahat anılarını ilgiyle dinleyebilirsin. Seni etkisi altına almak isteyen Boğadan uzak durmalı ve Kovanın enteresanlığına sığınmalısın.

ASLAN BURCU SAĞLIK
Aslan burcu insanlarının gözleri, av peşindeki bir aslan kadar keskin olur. Son derece dikkatli ve ayrıntıları çok iyi tespit edebilir. Aslan burcu kalp, sırt, omurga ve bel kemiğini yönetir. Çevresinde sosyal yaşantısı çok hareketli kişi olarak, Sinemalara, tiyatrolara, partilere koşturup durursunuz. Bu kadar hızlı bir tempoyu vücudun ne kadar kaldıracağını merak etmemek mümkün değil. Bu nedenle, zamanı geldiğinde durulmayı bilmen gerekiyor. Aksi takdirde ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsin. Uzun yılların yoğunluğuna dayanamayan organizman da, kalp sorunları baş gösterebilir. Hırslı ve çalışkan yapın nedeniyle, sürekli çalışırsın. Enerjini açığa çıkaran açık hava sporları ile uğraşırken, aşırı hareketlerden kaçınmalısın. Öfkeli yapını frenlemek için, sakin bir yaşam tarzını hedeflemeli ve gerçekleştirmelisin. Hastalanmaktan ve kendini güçsüz hissetmekten nefret edersin. Yatağa düştüğünde çok kaprisli bir hasta olursun. Fakat; bünyen öylesine sağlamdırlar ki, çok çabuk ayağa kalkarsın. Gözü pek, cesur yapın yüzünden sıklıkla kazaya uğrama şansızlığın olabilir. Sürekli eleştiren yapın nedeniyle, yüksek tansiyon hastalığına aday olabilirsin. Vücut için gerekli olan minerallere çok dikkat etmelisin. A ve B vitamin eksiklikleri çok önemli olabilir. İyot içeren kuşkonmaz, soğan, sarımsak, havuç, bezelye ve deniz ürünlerine ağırlık vermen gerekiyor. Klorofil içeren bitkiler, her türlü yeşil sebzeler, vazgeçilmez gıdaların olmalıdır.

ASLAN BURCU SEVDİKLERİ
Lükse ve gösterişe düşkün Aslan burçlarına hediye beğendirmek oldukça zordur. Onurlandırılmaktan hoşlanırlar. Pırıltılı, parlak ve kaliteli bir hediye seçmeye dikkat edin! Her şeyin en iyisini isteyen, özgüveni tam aslan kadınını en çok tek taş pırlanta yüzük ile mutlu edebilirsiniz. Orijinal parfümler, seyahat aksesuarları, kol saati, deri çanta ya da kristal aksesuarlar da yine aslan kadını için oldukça uygun bir hediye olacaktır. Lüksüne ve rahatına düşkün aslan erkeği için kol saati, kaliteli viski, puro, sigara aksesuarları, deri satranç veya tavla takımı, şık kol düğmeleri ve nadir bulunan ev aksesuarları en uygun sevgililer günü hediyesidir.