makyaj önerileri, kolay makyaj nasıl yapılır, yeni başlayanlar için makyaj önerileri, 5 adımda makyaj

5 ADIMDA İLK MAKYAJ RUTİNİ

5 ADIMDA İLK MAKYAJ RUTİNİ

Okulda, dışarda arkadaşlarınla buluşurken ya da günün keyfini sürerken makyajına nereden başlayacağını bilemiyor musun ya da neleri yanlış yapıyorsun? O zaman 5 kolay adımla ilk makyajını yapmaya hazır ol!

1/5

Başlamadan Önce
Makyajının güzel durması ve ciltle bütünleşmesi için bazın çok önemli. Cildinin temiz olduğundan emin olduktan sonra mutlaka ama mutlaka cilt tipine uygun bir nemlendiriciyle nemlendirmelisin.
Buna dikkat et: Önceden kalmış bir makyajın üzerine ya da nemsiz bir cilde makyaj yapma, çünkü BB kremini veya fondötenini tene homojen dağıtmakta zorlanacaksın ve gün içinde makyajın parça parça görünecek.

2/5

Ten Makyajı
Genç cildine fazla yüklenmemek için BB krem veya hafif yapılı bir yaz fondöteni kullanabilirsin. Islattığın bir makyaj süngeriyle kolayca ürünleri cildine yedirebilirsin. Gözaltlarına süreceğin hafif yapılı bir aydınlatıcıyla yorgun görünümü cildinden silebilirsin.
Buna dikkat et: Tüm yüzüne dağıttığın ürünü çene hizanda bırakma. Bu yüzünde maske varmış gibi bir izlenim verir. Çene altına ve boynunun üst bölgelerine de fondöteni yayarak eşit bir görünüm elde etmelisin.

3/5

Allık
Şeftali, pembe gibi canlı tonlar cildine taze ve dinç bir görünüm verir. Allık fırçanla elmacık kemiklerinin üzerine bu tonları hafifçe uygula.
Buna dikkat et: Burun kenarına iki parmağını yerleştir. Parmağının bittiği yer allığı uygulaman gereken yer. Allığı ne kadar yüzünün gerisine doğru uygularsan bu ifadeni kadınsılaştıracak ve seni taze bir görünümden uzaklaştıracaktır.

4/5

Göz Makyajı
Ten rengi bir farı tüm göz kapağına dağıtarak renk eşitleyebilir ve bakışlarını canlandırabilirsin. Kirpik diplerine koyu kahve tonlarda bir farı ya da kalemi gelişigüzel sürerek parmağınla veya ince uçlu bir fırçayla dağıtarak daha belirgin bakışlar elde et. Göz pınarlarına süreceğin açık renk sedefli bir far da aydınlık bir görünüm elde etmene yardımcı olacak. Kirpik yapına uygun bir rimelle göz makyajını tamamla.
Buna dikkat et: Yoğun olmayan makyajlarda siyah renk kullanmak görünümünü ağırlaştırır. Kahve, toprak tonlarında doğal bir renk yumuşak ve belli belirsiz bir geçiş elde etmeni sağlayacak.

5/5

Son Dokunuşlar
Şeffaf bir kaş rimeliyle kaşlarını şekillendir ki zaten dolu değil dağınık kaş görünümü bu senenin trendi. Doğal tonlarda günlük bir renkle dudaklarını tazele.
Buna dikkat et: Mat bitişli likit rujlar daha ağır ve uğraşılmış bir görünüm verir. Günlük makyajında saten bitişli rujları tercih ederek canlı ve genç görünümünü koruyabilirsin.