2019 moda kıyafetler, 2019 modası

2019 RESORT TRENDLERİ

2019 RESORT TRENDLERİ

Resort sezonu moda takvimi üzerinde en uzun ve en çeşitli defileleri kapsar.  Bazı markalar için, Sonbahar pistlerinde neler olup bittiğini tekrarlamak için bir fırsat verirken; diğerleri içinse tatil gardıroplarına yeni şeyler ekleme şansı verir. Orantılı siluetlerin, türbülanslı baskıların ve stil püf noktalarını kapsayan detaylarıyla, radarımıza giren, 2019 Resort sezonunun 8 trendini gözler önüne seriyoruz.

 

  • Feminen Üzeri Maskülen

Romantik tül elbiseler ve uçuşan kumaşlar üzerinde konumlanan ceketler, 2019 Resort koleksiyonlarının en çarpıcı birlikteliğine imza atıyor. Feminen ve maskülen parçaları tek vücutta buluşturan tasarımcılar, karmaşanın en pratik yolunu açıklıyor.

 

 

  • Destinasyon Temaları

Altuzarra'dan Stella McCartney’e tasarımcılar, seyahat destinasyonlarını baskılarla yeniden ele geçiriyor. Tatil ruhuna adapte olan tasarımlarla, seyahat rotaları peşinizden geliyor.

 

  • Baştan Ayağa Tek Desen

Mütevazı bir görünüme baştan ayağa tek deseni kuşanarak ulaşmak mümkün. Kalın çizgiler ve dramatik desenler 2019 Resort sezonunda, Gabriela Hearst ve Missoni sayesinde sıkıcı olmaktan çıkıyor.

 

 

  • Deniz Ruhu

Erkek giyiminde yaşanan beachwear rönesansı, 2019 Resort kadın koleksiyonlarına da sızıyor. Dalgıç kumaşlar, dik yakalı mayolar ve neon parçalar şehrin anahtar parçaları arasında.

 

 

  • Kısa ve Uzun Birliktelikler

Tasarımcılar her mevsim şort giymenin en pratik yolunu 2019 Resort koleksiyonlarında açıklıyor. Kısa şortlar ve uzun ceketler, bu kez orantılı bir birliktelik yakalıyor.

 

 

  • Baz İhtiyacı

İkinci bir cilt algısı yaratan uzun kollu body suitler, Prada'da olduğu gibi gündelik yaşantıda da, Clare Waight Keller'in Givenchy'sindeki gibi davetlerde de karşımıza çıkabilir. Aslında mesaj açık: Bir kıyafetin gerçekten bir iz bırakması için iyi bir baza ihtiyaç var. 

 

 

  • Türbülanslı Baskılar

60'ların türbülanslı baskıları geri dönüyor. Miuccia Prada, Gucci ve Salvatore Ferragamo arşivinden çıkardıkları baskıları yeniden canlandırırken, La DoubleJ tribal çiçeklerle trende hizmet ediyor.

 

 

  • Masumane Danteller

Lingerie elbiseler moda dünyası için yeni bi şey değil ancak, Nicolas Ghesquière ve Natacha Ramsay-Levi’nin ellerinde sert bir dönüş yaptığı kesin. Seksapelliğini siyahla ortaya koyan dantel bu sezon, şeker gibi pembeden yana.